Zawody „100-200-300 Jesień” w Pestkownicy za nami

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia
Już po raz kolejny w tym roku ośrodek Rezydencja nad Jeziorem, malowniczo położony na terenie Puszczy Drawskiej w Gminie Krzyż Wielkopolski – gościł na swoim obiekcie miłośników strzelań długodystansowych. Zimowe warunki pogodowe, które w tym roku nieoczekiwanie pojawiły się trochę szybciej, nie zaskoczyły niemal 20 przybyłych nadnoteckich strzelców – specjalizujących się w konkurencjach dłuższych dystansów.
Klub nie zwalnia tempa – w uprzednich rywalizacjach sezonu, podczas zawodów w innych lokalizacjach (głównie w Sarbce i Chodzieży, choć nie tylko) prowadzono zróżnicowane rywalizacje, gdzie dominowały zarówno konkurencje statyczne na różnych odległościach, jak i też dynamiczne. Tym razem natomiast zawody “100-200-300 Jesień”
służyły utrwalaniu i dalszemu kształtowaniu umiejętności precyzyjnych strzelań na odległości od 100 do 300 m. Jednocześnie urozmaicono współzawodnictwo o pojedynki strzeleckie uczestników – w skuteczności trafień.
Jak zwykle dobra, rodzinna atmosfera zawodów, integrująca zebranych – nagrodzona była wspólnym ogniskiem przy którym strzelcy mogli nabrać sił do dalszych zmagań, skorzystać z cateringu zapewnionego przez administratora obiektu, a także wymieniać cenne doświadczenia z innych zawodów oraz sprzętowe wskazówki eksploatacyjne.
Wydarzenie uwieńczone zostało dekoracją najlepiej sklasyfikowanych klubowiczów. Opuścili oni spowitą wczesnym tegorocznym śniegiem Pestkowicę w pozytywnych nastrojach – już oczekując Zawodów Mikołajkowych 3 grudnia na obiekcie Hubertus w Chodzieży.
Paweł Garstka
Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie w Czarnkowie