Zawody strzeleckie 100-200-300 Pestkownica

Czarnków Najnowsze Sport Trzcianka Wydarzenia

W sobotę, 16 października miało miejsce kolejne w ostatnim czasie spotkanie strzelców – Otwarte Zawody Strzeleckie.

“100-200-300” za nami. Tym razem miała miejsce rywalizacja tylko z broni długiej i na długich dystansach. Po raz drugi zorganizowana na strzelnicy ośrodka rekreacyjnego Rezydencja nad jeziorem – Pestkownica, urokliwie położonego na terenie Puszczy Drawskiej. Kilkunastu sklasyfikowanych uczestników, pasjonatów dłuższych dystansów – współzawodniczyło w różnych konkurencjach karabinowych. Strzelanie do tarcz, urozmaicone zostało konkurencją pojedynków indywidualnych – w trafianiu celów metalowych.

Jak zwykle dobra, rodzinna atmosfera zawodów, integrująca zebranych – tutaj ukoronowana była wspólnym ogniskiem, przy którym strzelcy mogli nabrać sił do dalszych zmagań, skorzystać z cateringu zapewnionego przez administratora obiektu a także wymieniać cenne doświadczenia z innych zawodów oraz sprzętowe wskazówki eksploatacyjne.

Na finiszu najlepsi uczestnicy imprezy nagrodzeni zostali medalami i dyplomami. Znów utrwalone umiejętności na pewno zaprocentują – a następne wydarzenie strzeleckie już w listopadzie.

Paweł Garstka
Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie