Zbieramy na WOŚP 2022! Dołącz do nas!

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Przed nami jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  30 stycznia cała Polska, a wraz z nią  Polacy na świecie zagrają z Jurkiem Owsiakiem 30. koncert. Tym razem dla dzieci z problemami okulistycznymi. A już teraz, na portalu pomagam .pl o wsparcie WOŚP apeluje jeden z długoletnich wolontariuszy Orkiestry. Pilanin, który ze względów zdrowotnych nie będzie mógł osobiście uczestniczyć w tegorocznym finale.

Jestem wolontariuszem WOŚP już od ponad 15 lat, ale w tym roku 19 stycznia będę miał operację na oddziale Torakochirurgi w Poznaniu, która spowoduje, że prawdopodobnie nie będę mógł kwestować na ulicach Piły, tak jak robiłem to co roku. Działam czynnie na rzecz tej fundacji, dlatego podjąłem decyzję, że spróbuję zebrać pieniążki już dziś w formie online. Dlatego bardzo proszę was o pomoc i złotówki, aby pobić w tym roku znów rekord.

pomagam.pl/ay97dh

W tej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy celem zbiórki będzie pomoc polskiej okulistyce dziecięcej. To nie pierwsze działania Fundacji WOŚP w obrębie okulistyki.

Od 20 lat fundacja prowadzi Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, w ramach którego przebadano blisko 255 tys. dzieci, co pozwoliło uratować wzrok niemal 11 tysiącom wcześniaków.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na specjalistyczny sprzęt medyczny, który wskażą poszczególne oddziały okulistyki dziecięcej, ale nie tylko.

(Red.)
Źródło: pomagam.pl