Zbiórka na rzecz Kresowiaków Piła Zima 2019

Wydarzenia

PIŁA. Ruszamy z kolejną już zbiórką chemii gospodarczej dla Polaków mieszkających na Kresach.
W tym roku chcemy, aby ta zbiórka w Pile była rekordowa. Wszystko to zależy od Was.

Jeśli każdy z Was dołoży do tego choć małą ??cegiełkę?? będziemy mieli wspólny duży sukces, który da naszym rodakom wielkie szczęście i poczucie, że ktoś o nich pamięta. I to nie byle kto, ale w większości młodzi ludzie, a to jest jeszcze bardziej cenne, ponieważ ta pamięć na pewno przetrwa. Stąd nasza wielka mobilizacja i prośba do Was, aby o tym wydarzeniu dowiedział się każdy mieszkaniec naszego miasta oraz regionu.

W ramach wsparcia dla naszych rodaków na Wileńszczyźnie zorganizowaliśmy już 3 edycję letnich kolonii dla uczniów Szkoły Polskiej w Mościszkach i podopiecznych Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach. Podczas tegorocznej kolonii wspólnie z młodymi Polakami wykonaliśmy mural z hasłem ?Jeden naród ponad granicami? [zdjęcia załączniki 1 i 2] (załącznik 1.jpg, załacznik 2.jpg). Podczas Wielkanocnej zbiórki na rzecz naszych braci zorganizowaliśmy znany pilskim biegaczom ?Bieg Tropem Wilczym? (załącznik 3.jpg). Podczas ostatniej zbiórki udało się nam zebrać 3 pełne busy darów, co pozwoliło na wykonanie około 200 identycznych paczek zawierających zarówno chemie gospodarczą jak i żywność długoterminową [pakowanie paczek na Sali Sportów Walki Piła] (załącznik 6.jpg). Nasze wyjazdy to również odwiedziny ważnych dla Polaków miejsc wiary i pamięci narodowej (załącznik 4.jpg, załącznik 5.jpg).

Paczki po raz kolejny przygotowujemy dla Szkoły Polskiej w Mościszkach na Wileńszczyźnie oraz do Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach.
Oto lista najbardziej potrzebnych artykułów:

1) Proszek do prania (w kartonach, w foliowych opakowaniach, waga nie ma znaczenia, towar deficytowy),

2) Mydło w kostkach (tylko w kostkach, unikamy mydła w płynie),

3) Pasta do zębów, szczoteczki do zębów,

4) Płyny: do naczyń, do płukania, do podłóg, mleczko do czyszczenia ? butelki max. 2 litry,

5) Szampony ? butelki max. 1 litr,

6) Zmywaki kuchenne i ścierki,

7) Worki na odpady,

8) Kostki zapachowe do WC.

9) Dla dzieci zbierane są zabawki i książki.
10) Można przynieść także żywność. Muszą to być jednak artykuły z długim terminem przydatności do spożycia:
– makaron,
– mąkę,

– kaszę,

– cukier,

– olej,

– kawę,

– herbatę,

– bakalie, słodycze

– żywność w puszkach.
Ważne: unikamy wszelkich ?psikających płynów?. Podana wyżej lista zawiera najpotrzebniejsze przedmioty do skompletowania paczek, a także usprawnia ich pakowanie oraz transport.

Dary można przynosić do Kolejowego Sklepu Sportowego przy ulicy Staromiejskiej 18 (dawna Buczka). Nadal poszukujemy punktów zbiórki oraz osób chcących wesprzeć naszą zbiórkę.

Organizatorem zbiórki jest nieformalne stowarzyszenie Pilscy Patrioci.