Zdecydowana wygrana Lubuszanina w próbie generalnej

Najnowsze Sport Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. W próbie generalnej przed inauguracją ligi, MKS Hydro Lubuszanin Trzcianka pewnie i wysoko pokonał ChKS Polonię Chodzież 4-1. Strzelanie rozpoczął z rzutu karnego Przemysław Truszkowski, następnie dwa gole dołożył Paweł Iwanicki oraz jednego Marcin Urbański. niedzielę, 22 sierpnia, zagramy przed własną publicznością pierwszy mecz ligowy z Wełną Skoki. Początek o godz.17:00.

Mecz z czwartym zespołem 5 ligi w ubiegłym sezonie – Polonią Chodzież, był próbą generalną dla podopiecznych Jarosława Feciucha przed startem nowego sezonu. Lubu dobrze rozpoczął to spotkanie i kontrolował grę. W 18 minucie w polu karnym sfaulowany został Paweł Wicher i sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Przemysław Truszkowski. Lubuszanin miał swoje okazje, pod naszym polem karnym kilka razy gościli również zawodnicy Polonii. W 45 minucie, dośrodkowanie Kacpra Grygiera na gola zamienił Paweł Iwanicki i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2-0.

Cztery minuty po wznowieniu gry, po zagraniu Mariusza Kiny, piłkę w pole karne zgrał Marcin Urbański, tam pod bramką czekał Wanderson Correa, który asystował przy drugim golu Pawła Iwanickiego. W 66 minucie mieliśmy już 4-0. Zagranie Kacpra Grygiera wykorzystał Marcin Urbański. Chwilę później zakotłowało się w środkowej strefie boiska, po faulu na Filipie Kottasie, mimo, że to tylko sparing. Po przepychankach, arbiter ukarał graczy obu zespołów żółtymi kartkami. W 67 minucie, Polonia zdobyła pierwszą i jak się później okazało honorową bramkę w tym meczu. Gra się zaostrzyła, dowodem czego była czerwona kartka dla zawodnika gości w 81 minucie meczu. Po dobrej grze, MKS Hydro Lubuszanin Trzcianka pokonał solidną Polonię Chodzież 4-1.

Skład Lubuszanina: M. Kolisnyk – A. Jessa, P. Truszkowski, M. Kina, K. Grygier – M. Łuczak (15′ F. Kottas), M. Turek, W. Correa, P. Iwanicki, Sz. Wachowiak – P. Wicher

Po przerwie zagrali również: N. Ryba, M. Ławniczak, J. Baranowski, J. Fatyga, M. Urbański.

Dawid Czyż
Podinspektor ds. promocji i współpracy z mediami

Urząd Miejski Trzcianki