Podpisano kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Chodzież Inwestycje Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

ROGOŹNO. W Rogoźnie podpisano dziś kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Tym razem dofinansowanie otrzymają gminy: Rogoźno, Chodzież i Kaczory.

Umowy z samorządowcami podpisał wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. Dwie z nich dotyczą gminy Rogoźno. Blisko 1 mln 700 tys. złotych dofinansuje przebudowę dróg w Garbatce i w Parkowie.

Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski zaznacza, że na przebudowę tychże dróg mieszkańcy czekali ponad 20 lat. Wcześniej przeprowadzano tam jedynie doraźne remonty, które dawały krótkotrwały efekt.

-Ja już wiem, że będę miał mniej telefonów, bo te drogi przecież co roku trzeba było równać i utwardzać. Wiadomo, po ulewnych deszczach taka droga zbyt długo nie wytrzymywała. Teraz to się zmieni. Bieżące utrzymanie dróg będzie nas mniej kosztować, z czego i my, i mieszkańcy jesteśmy zadowoleni – mówi burmistrz Rogoźna.

W ramach tegorocznej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do samorządów w naszym regionie trafi blisko ćwierć miliarda złotych.

Jak podkreśla wojewoda Zieliński, samorządowcy bardzo chętnie sięgają po te środki, chwalą system, w jakim są one rozpatrywane jak i późniejszą realizację inwestycji.

Dodajmy, gmina Rogoźno jest jednym z liderów w pozyskiwaniu rządowych środków.

(Red.)
Fot. Przemysław Stochaj