Zdecydowanie za szybko…

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

CZARNKÓW. Policjanci z czarnkowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 45-letniemu mieszkańcowi gm. Trzcianka, który w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkosć.

W środę, 3 marca, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie,  na ulicy Gorzowskiej w Trzciance zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda.

?Kierujący tym autem pędził 113 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Oznacza to, że w rażący sposób przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym ? podkreśla asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy KPP w Czarnkowie.

Jak dodaje, kierowca to 45-letni mieszkaniec gm. Trzcianka.  Mężczyzna  ukarany został przez policjantów mandatem oraz 10 punktami karnym. Mundurowi  zatrzymali mu także prawo jazdy.

Karolina Górzna-Kustra przypomina:

?Przekroczenie prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych w naszym kraju. W sytuacji nadmiernej prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie siłą rzeczy odbywa się zwiększony ruch pieszych szanse na przeżycie w tego typu wypadkach, spadają niemal do zera. Warto o tym pamiętać i mieć to w świadomości.

(Red.)