ZDERZENIE CZOŁOWE DWÓCH POJAZDÓW

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

W Czarnkowie otrzymało zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych na trasie Czarnków – Zofiowo. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano jeden pojazd znajdujący się w rowie, a drugi na środku jezdni blokując drogę wojewódzką w obu kierunkach.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, a następnie udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym.
W tym samym czasie funkcjonariusze przy pomocy sprzętu hydraulicznego usunęli tylne drzwi za kierowcą oraz słupek C w celu uwolnienia pasażerki samochodu biorącego udział w zdarzeniu. Poszkodowanych przewieziono do Szpitali w Czarnkowie i Trzciance, celem szczegółowej diagnostyki. Następnie zasorbowano rozlane płyny eksploatacyjne oraz przemieszczono uszkodzone pojazdy poza obręb jezdni. Czynności wyjaśniające przyczynę zdarzenia prowadzili funkcjonariusze KPP w Czarnkowie. Końcowym etapem działań było uprzątnięcie pozostałości powypadkowych.

W działaniach trwających niecałe trzy godziny udział brały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Jędrzejewo.

Opracowanie: mł. asp. Justyna Dudek
Zdjęcia: mł. kpt. Damian Piątek