Zespół KAMA Run Czarnków znów na zawodach ekstremalnych ? Wolf Race OCR Trzcianka

Czarnków Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA/CZARNKÓW. W pogodną, ale niezbyt uciążliwie upalną sobotę 17 lipca zawodnicy klubu biegowego KAMA Run ? Akademia Biegowa Czarnków wzięli udział w zawodach przeszkodowych Wolf Race OCR w Trzciance. Czarnkowski zespół, podobnie jak uprzednio w latach 2019-2020, z entuzjastycznym i bojowym nastawieniem, stanął na starcie tegorocznej edycji tej niezwykle popularnej ekstremalnej imprezy sportowej.

Reprezentacja klubu w składzie: Anna Glazer, Marek Szuta, Adrian Waszak, Sławomir Szedler i Paweł Garstka – zmierzyła się z rywalizacją na dystansie 10km, okraszoną ponad 30 przeszkodami sztucznymi i naturalnymi. Czekała na nich zróżnicowana trasa, na którą składała się nieodzowna woda, w tym około 1,5-2 km forsownego marszu poprzez przecinający łąki kanał retencyjny oraz obrzeża Jeziora Logo.

Warto zaznaczyć, iż miejscami głębokość obu zbiorników wodnych, na ich odcinkach objętych trasą, pozwalała na pokonywanie kolejnych metrów wpław, co niewątpliwie odciążało mięśnie śmiałków i dawało szansę na choć chwilową chłodną regenerację.  Ponadto szlak zawodów uzupełniały łęgi polne, a także ścieżki leśne o różnym poziomie wzniesienia. Całość tworzyła niezwykle ciekawą kompilację przeszkód taktycznych, opracowanych przez organizatorów i zaprzyjaźniony trzcianecki klub WOLF TEAM.

Tym razem temperatura i wilgotność powietrza były po stronie zawodników, dając im możliwość ekonomicznego rozłożenia sił na wszystkie przeszkody i rozdzielające je odcinki marszu i biegu. Uzyskany rezultat startu drużynowego KAMA Run uplasował się w granicach czasu 02:18:42. Ale najważniejsze było oczywiście ukończenie rywalizacji – bez poważnych kontuzji i obrażeń fizycznych oraz najzwyklejsza sportowa radość.

Należy skierować ogromne podziękowania dla organizatorów, braci biegowej WOLF TEAM oraz Miasta i Gminy Trzcianka – za wzorowo przygotowane zawody i świetną zabawę.

Natomiast następne przystanki czarnkowskich biegaczy w szerszym gronie drużynowym ? to dystans 5 km towarzyszący zawodom Korony Polski Nordic Walking w Lubaszu 21 sierpnia oraz międzychodzki II Bieg Europejski w Krainie 100 Jezior 28 sierpnia. Wcześniej niektórych zawodników czeka kilka startów indywidualnych – m. in. podczas ogólnopolskiej edycji Biegu Tropem Wilczym w Pile 15 sierpnia. Warto też zaznaczyć, iż nie ustają również zorganizowane pod opieką klubowych instruktorów regularne środowe treningi, skierowane również do osób dotąd niezrzeszonych w zespole ? po zmianie dotychczasowej wakacyjnej godziny zbiorek teraz już o godz. 20.00 na czarnkowskim OSiR.

Paweł Garstka    
KAMA Run-Akademia Biegowa Czarnków