ZLEKCEWAŻYŁ OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI – STRACIŁ PRAWO JAZDY NA 3 MIESIĄCE

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Na celowniku złotowskiej drogówki w miniony weekend znalazł się kierowca AUDI, który rażąco zbagatelizowała ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym. W konsekwencji stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem, a na jego konto wpłynęło po 10 punktów karnych.

Niestety na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Za zdjęciem nogi z gazu nie przemawiają również większe kwoty mandatów które obowiązują od początku 2022r. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowegotakie zachowania kierowców często obserwują na drodze krajowej prowadzącej na polskie morze, szczególnie w dni weekendowe.

Przykładem poruszania się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym jest kierowca Audi, który w sobotę w godzinach wieczornych, w terenie zabudowanym na DK 11 poruszał się z prędkością 121 km/h, przy obowiązujących 50 km/h.

41 letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, tłumaczył policjantom, że się spieszył. Za rażące przekroczenie prędkości stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące oraz nałożono na niego mandat w wysokości 2500 zł. Do jego konta przypisano również 10 punktów karnych.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

KPP Złotów, mł.asp. Damian Pachuc