17-LATEK Z ZARZUTAMI O CHARAKTERZE CHULIGAŃSKIM

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze postawili trzy zarzuty młodemu mężczyźnie, który bez powodu wyładował agresję na trzech przypadkowych osobach w centrum miasta. Ponadto jego 16-letni kolega odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za posiadanie i udostępnienie narkotyków.

Historia rozpoczęła się w ubiegły piątek, w godzinach porannych. Trzech młodych mężczyzn spotkało się, aby wspólnie zażyć narkotyki. W pewnym momencie 17-letni pilanin wszedł do jednego z lokali usługowych przy ul. Staromiejskiej w Pile i rozpoczął tam awanturę, w której szarpał za włosy oraz uderzył klientkę. Następnie wybiegł z lokalu i ponownie wyładował swoją agresję, tym razem na dwóch przypadkowych osobach znajdujących się w pobliżu. Ostatecznie poszkodowane zostały trzy kobiety, z których jedna w dalszym ciągu przebywa w szpitalu.

Po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu na miejsce zostały niezwłocznie skierowane policyjne patrole. Funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili pobliski teren w poszukiwaniu sprawcy. Po krótkiej chwili policjanci ujawnili i zatrzymali zarówno agresora, jak i dwóch jego kolegów w wieku 16 i 17 lat.

Ustalenia policjantów pozwoliły przedstawić 17-letniemu pilaninowi trzy zarzuty dotyczące spowodowania uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonych. Czyny te zostały uznane jako chuligańskie, jednak dokładna ich kwafilikacja zostanie określona po zakończeniu czynności biegłego z zakresu medycyny sądowej. Na chwilę obecną 17-latek decyzją Prokuratury Rejonowej w Pile został objęty dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju. Ponadto 16-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za posiadanie narkotyków oraz ich udzielanie.

KPP Piła, st. sierż. Wojciech Zeszot

fot. iStock