ZŁODZIEJ PERFUM ZATRZYMANY

Interwencje Na sygnale Wałcz Wydarzenia

Policjanci z wałeckiej komendy Policji ustali i zatrzymali 38 letniego sprawcę kradzieży perfum na kwotę ponad dwa tysiące złotych. Mężczyzna w krótkich odstępach czasu pięciokrotnie dopuścił się tego czynu.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o kradzieżach dokonywanych w znanej sieci drogeryjnej.  Kradzieże są kategorią czynów uciążliwych, ale też nieakceptowalnych społecznie. Szybko podjęte przez policjantów działania pozwoliły już kolejnego dnia od przyjęcia zawiadomienia ustalić i zatrzymać sprawcę. Koneser luksusowych zapachów kilkakrotnie udawał się to raz do jednej drogerii, to do kolejnej i tam dokonywał kradzieży.

Upatrzył sobie perfumy znanych marek. Ważną czynnością mogącą pomóc w ustaleniu sprawcy było zabezpieczenie nagrań z monitoringów i ich przejrzenie. Dzięki doskonałemu rozpoznaniu policjantów w środowisku, 38 letni złodziej został rozpoznany przez policjantów Posterunku Policji w Tucznie i przez nich też zatrzymany  Łączna wartość strat drogerii wyniosła 2454, 98 złotych. W trakcie przesłuchania sprawca przyznał się do kradzieży i wyjaśnił, że skradzione perfumy sprzedał, a pieniądze wydał.

Według kodeksu karnego za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Wałcz, fot. iStock