Złodzieje elektronarzędzi usłyszeli zarzuty

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Trzech młodych mężczyzn usłyszało zarzuty związane z kradzieżą elektronarzędzi w sklepie budowlanym. Ich wartość to 5700 złotych. Do rozwiązania sprawy przyczynił się policjant Wydziału Kryminalnego, który wracając do domu po zakończonej służbie, zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi złodzieja. Wkrótce ustalono także dwóch kompanów 23-latka. Wszyscy usłyszeli zarzuty.

-W ubiegłym tygodniu wracający do domu funkcjonariusz zauważył wychodzącego ze sklepu spożywczego mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał rysopisowi złodzieja elektronarzędzi. Postanowił go obserwować. O całej sytuacji powiadomił również kolegów będących w służbie. Kilka minut później policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Piły, Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu – informuje sierż. Magdalena Szukajło z pilskiej Policji.

W toku dalszych czynności ustalono również personalia dwóch kolejnych mężczyzn, którzy działali wspólnie i w porozumieniu z 23-latkiem. Dzięki szybkiemu działaniu mundurowych udało się ich zatrzymać oraz odzyskać część utraconego mienia.

Mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 22 do 24 lat usłyszeli zarzuty.

-Dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym, czujność i spostrzegawczość policjanta Wydziału Kryminalnego przyniosła pozytywny efekt i pozwoliła rozwiązać sprawę – podsumowuje Szukajło..

(Red.)
Fot. KPP Piła