Na wesoło o bezpiecznym powrocie do szkoły

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Przez cały rok, aż do następnych wakacji dzieci będą pokonywać drogę w drodze do szkoły i ze szkoły do domu. Wyznaczona trasa winna być zawsze bezpieczna. Aby tak było zadbali o to policjanci Posterunku Policji w Człopie organizując spotkanie dla najmłodszych mieszkańców miasta. Atrakcją spotkania była maskotka policyjna.

Beztroski wypoczynek dla najmłodszych zakończony i czas wracać do szkoły. Stałym elementem dla dzieci aż do następnych wakacji będzie pokonywanie drogi do szkoły i drogi powrotnej. Policjanci Posterunku Policji w Człopie zorganizowali spotkanie dla dzieci, które przez cały okres wakacji korzystały z półkolonii organizowanej przez Placówkę Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży “Cieszynka” w Człopie.

Aby mali mieszkańcy lepiej zapamiętali przekazane im treści, mundurowi przeprowadzili edukację o bezpiecznym powrocie do szkoły- na wesoło.

W edukacji uczestniczyła maskotka policyjna Sierżant Bródka. Policjantka przybyła na spotkanie rozmawiała z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz samochodem. Zwróciła szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych.

Dużą atrakcją był pluszowy żubrzyk w mundurze policjanta drogówki. Dzieci poznały szczegóły wyróżniające umundurowanie policjanta w białej czapce i jego zadania w służbie. Pluszowy policjant uczył najmłodszych praktycznego przejścia przez drogę. Najmłodsi uwielbiają świat bajek i fantazji. Utożsamiają się z ich bohaterami. Edukacja poprzez zabawę to doskonała forma przekazania treści najmłodszym.

Policjanci życzyła wszystkim dzieciom aby pokonywanie wyznaczonej drogi do szkoły i ze szkoły do domu zawsze kończyło się szczęśliwie, jak w baśni, bo każda baśń kończy się szczęśliwie. Na koniec spotkania jego uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe w postaci rowerowych szelek oraz kolorowe plany lekcji. Do działań włączył się Burmistrz Miasta i Gminy Człopa.

Asp. Beata Budzyń
KPP Wałcz