Złoto w mistrzostwach Polski młodzików w boksie

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

Jedwabno było przez ubiegły tydzień gospodarzem Mistrzostw Polski młodzików i młodziczek w boksie. W zawodach wziął udział znany do tej pory z występów głównie na arenach kickboxingu reprezentujący Sporty Walki Piła Xavier Rzeszut.

Swój występ rozpoczął w ćwierćfinale spotykając się z zawodnikiem Włókiennika Łódź Dominikiem Biegunem. Po trzech rundach pełnej dominacji sędziowie wskazali na Rzeszuta, tym samym pilski zawodnik zapewnił sobie awans do strefy medalowej.

W półfinale czekał już Maciej Chowaniec z Boks Lubin. Podobnie jak w pierwszej walce rywal nie mógł poradzić sobie z agresywnym stylem pilanina. Ostatecznie ponownie sędziowie nie mieli wątpliwości i wskazali na Rzeszuta.

W finale nasz zawodnik zmierzył się z reprezentantem Polski Igorem Piotrowskim z Ciechocinka. Od samego początku wychowanek Sportów Walki narzucił swój styl walki spychając do defensywy rywala. Po trzech rundach nie było wątpliwości. Xavier Rzeszut został Mistrzem Polski młodzików w boksie na rok 2021 w kategorii 48 kg. 

Wielkie brawa dla podopiecznego Przemysława Leńca (boks) i Przemysława Drajera (kickboxing). Kolejnym celem młodego zawodnika są Mistrzostwa Europy kadetów w Kickboxingu które już w listopadzie odbędą się w Czarnogórze. 

Materiał prasowy