Złotowscy policjanci przeprwadzą akcje SPEED i NURD

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. W dniach 16-22 września 2021 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzone będą działania pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), w które włączą się również policjanci Ruchu Drogowego ze złotowskiej komendy

Road Safety Days to działania Policji oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym, która codziennie była aktualizowana na naszej stronie internetowej ukazała potrzebę przeprowadzania i włączania się do krajowych działań mających na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych. W czasie minionych wakacji 2021 na drogach całego kraju śmierć poniosło aż 451 osób.

W ramach działań ROAD SAFETY DAYS, na terenie naszego powiatu, przeprowadzone zostaną działania SPEED oraz NURD.

Nazwa SPEED wskazuje na co funkcjonariusze, będą zwracać szczególną uwagę. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a przede wszystkim może doprowadzić do wypadku.

W działaniach NURD, mundurowi szczególną uwagę zwrócą na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Będą również bacznie przyglądać się zachowaniom samych pieszych. Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne, na których doszło do potrąceń pieszych.

Szczegóły dotyczące ROAD SAFETY DAYS można dostępne są na stronie : https://bit.ly/2Z0bcoD


KPP Złotów