Zaskakujący finał kontroli drogowej, czyli broń (?) w samochodzie

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. „Patrolówka” z Chodzieży zatrzymała 39-latka, który kierował pod wpływem narkotyków. Jak się okazało, nie było to jedyne jego przewinienie. Teraz grozi mu kilka lat więzienia.

Dziwne zachowanie kierowcy na drodze krajowej wzbudziło podejrzenia policjantów wracających akurat z interwencji. Ci postanowili sprawdzić, co jest tego powodem.

-Jak się okazało, 39-latek kierował będąc pod wpływem narkotyków. Badanie wykazało obecność marihuany i amfetaminy w jego organizmie. Mężczyzna posiadał także przy sobie ponad 7 gramów amfetaminy. W samochodzie, którym kierował, policjanci znaleźli przedmiot przypominający broń, na który nie posiadał zezwolenia – informuje asp. Karolina Smardz-Dymek z chodzieskiej Policji.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki chodzieskiej Policji.

-Usłyszał zarzut kierowania pod wpływem narkotyków oraz posiadania substancji zabronionej. Zabezpieczony przedmiot przypominający broń trafi do ekspertyzy. Jeśli potwierdzi się, że jest to broń, której posiadanie wymaga zezwolenia, wówczas mieszkańcowi Chodzieży zostanie uzupełniony stosowny zarzut – dodaje Smardz-Dymek.

(Red.)
Fot. KPP Chodzież