Złotowska drogówka podsumowała wakacje

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Złotowscy policjanci podsumowali wakacyjny czas pod kątem bezpieczeństwa na drogach powiatu. 3503 kontrole drogowe, wśród których było 19 nietrzeźwych kierowców, 69 zatrzymanych uprawnień do kierowanie i 58 kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym.

Kolejne wakacje przeżywaliśmy z koronawirusem w tle. Wiele osób odpoczynek zaplanowało w ojczyźnie, a w podróż wybierało się zazwyczaj własnym samochodem. Na naszej stronie internetowej codziennie aktualizowana była mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym na terenie Polski. W te wakacje na drodze w wyniku wypadku drogowego śmierć poniosło 451 osób. Czy bezpiecznie było na drogach naszego powiatu ?!

Od 26 czerwca do 31 sierpnia 2021r funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, przeprowadzili 3503 kontrole drogowe, w trakcie których ujawnili 2489 wykroczeń, wśród których najczęściej powtarzającym się, było niestosowanie do ograniczeń prędkości. Za ujawnione naruszenia policjanci drogówki ukarali 2433 kierujących, z czego za przekroczenie prędkości aż 1966 kierowców. Wyszczególnić należy, że 83 kierujących nie posiadało zapiętych pasów bezpieczeństwa, natomiast 235 przekroczyło prędkość w rejonie przejścia dla pieszych.

Rażącym wykroczeniem stało się przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Kierowców którzy popełnili to wykroczenie, było aż 58. Wszyscy stracili uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy. W związku z przeprowadzonymi kontrolami drogowymi zatrzymano łącznie 69 praw jazdy oraz 190 dowodów rejestracyjnych.

Pomimo wielu kampanii przestrzegających przed kierowaniem po alkoholu, na „naszych” drogach wciąż poruszają się kierujący w takim stanie. W czasie wakacji zatrzymano 19 nietrzeźwych kierujących, którzy przed Sądem odpowiedzą za złamanie prawa.

Na terenie powiatu odnotowaliśmy łącznie 111 kolizji drogowych, w których poważnie nie ucierpiały żadne osoby. Niestety nie obyło się też bez wypadków, których było 11, z czego jeden ze skutkiem śmiertelnym.

W tym miejscu po raz kolejny apelujemy o rozwagę na drodze, gdyż dużymi krokami zbliża się jesień, a w związku z tym trudniejsze warunki do podróżowania.

Mł. asp. Damian Pachuc

KPP Złotów