29-letni złodziej z 8 zarzutami

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Policjanci z trzcianeckiego komisariatu zatrzymali 29-latka podejrzanego o włamania i kradzieże na terenie gminy Trzcianka. W jego zainteresowaniu były m.in. elektronarzędzia, narzędzia, biżuteria oraz elementy aluminiowe. Pokrzywdzeni wycenili straty na blisko 40 tys. złotych. Sąd na wniosek prokuratora i śledczych zastosował wobec zatrzymanego trzy miesiące aresztu.

29-letni mieszkaniec gminy Trzcianka wpadł w ręce mundurowych w nocy 31 sierpnia, kiedy wracał z łupem do swojego domu.

Podczas przeszukania jego samochodu policjanci znaleźli 150 kg złomu aluminiowego. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony jednego z zakładów produkcyjnych oszacował na tysiąc złotych. Zaraz po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – informuje asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Mężczyzna jest doskonale znany miejscowym stróżom prawa z wcześniejszych przestępstw, za które odbywał już karę pozbawienia wolności. Ostatnio w czerwcu br. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie gminy Trzcianka.

W trakcie przeprowadzanych czynności funkcjonariusze potwierdzili jego udział jeszcze w innych kradzieżach i włamaniach, do których doszło na terenie gminy w okresie od maja do lipca tego roku. Lista skradzionych przez niego przedmiotów jest długa i bardzo interesująca. Podejrzany kradł wszystko, co mógł później sprzedać m.in. kosiarki, piły spalinowe, biżuterię, spawarkę, klucze, betoniarkę, torebki skórzane, akumulator samochodowy, słupki ogrodzeniowe oraz elementy aluminiowe. Policjanci odzyskali znaczną część tych przedmiotów i zwrócili je właścicielom – mówi Górzna-Kustra.

Mężczyźnie przedstawiono 8 zarzutów – kradzieży i kradzieży z włamaniem. Straty, jakie spowodował swoim przestępczym procederem, oszacowano łącznie na blisko 40 tys. złotych.

1 września Sąd Rejonowy w Trzciance przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów, i zastosował wobec 29-latka tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia, ponieważ będzie odpowiadał jako recydywista.

(Red.)
Fot. KPP Czarnków