Zmiany w kierownictwie Szpitala Specjalistycznego w Pile

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Szpital Specjalistyczny w Pile ma nowego zastępcę  dyrektora ds. medycznych. To dr n. med. Łukasz Łuczewski, otolaryngolog  z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Zastąpił na tym stanowisku dr n. med. Aldonę Pietrysiak.

Nowy zastępca dyrektora został przedstawiony podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w Szpitalu Specjalistycznym w Pile.

?Pan doktor nauk medycznych Łukasz Łuczewski to znakomity fachowiec, specjalista otolaryngologii, lekarz z bogatym doświadczeniem zawodowym, m.in. w Wojewódzkim Centrum Onkologii. Jestem przekonany, że ma duże szanse na to, aby zarządzanie medyczne w naszym szpitalu nie tylko usprawnić, ale również nadać mu nowy wymiar podporządkowany hasłu: “Po pierwsze: pacjent!” – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Swojego nowego zastępcę przedstawił również dyrektor szpitala Wojciech Szafrański.

?Pan  dyrektor będzie występował u nas na kilku płaszczyznach –  zapowiedział dyrektor Szafrański. ?Pierwsza, to zarządzanie pionem lecznictwa w szpitalu.  Oczekuję daleko idących zmian jakościowych jeśli chodzi o podejście do pacjenta i procedur medycznych. Drugie zadanie, to rozszerzenie współpracy z Wielkopolskim Centrum Onkologii. Chciałbym, żeby ten szpital przekształcał się w kierunku szpitala w pełni onkologicznego,  z pełnym zakresem wykonywania procedur medycznych związanych z onkologią, oczywiście  w konfiguracji z  Wielkopolskim Centrum Onkologii. I trzecia  płaszczyzna – to reanimacja Oddziału Otolaryngologicznego, na którym pan doktor i zarazem dyrektor będzie występował w roli ordynatora.

 Dyrektor Łuczewski aplikował na stanowisko w pilskim szpitalu, nie tylko ze względu na swój bogaty dorobek medyczny i doświadczenie, ale także dlatego, że lubi wyzwania.

? Wywodzę się z Wielkopolskiego centrum Onkologii w Poznaniu, gdzie przez  prawie 10 lat otrzymałem dobrą szkołę zarówno medyczną jak i organizacyjną. I na obu tych płaszczyznach chciałbym tutaj działać – zaczął swoją prezentację dyrektor Łukasz Łuczewski. ? Chciałbym, żeby moje działania dały dobry efekt dla całej północnej Wielkopolski, żeby w przyszłości  mieszkańcy Piły i regionu w tym szpitalu mogli otrzymywać najlepszą z możliwych opiekę. Jest to szpital bardzo duży, który oferuje pacjentom kompleksową opiekę od noworodków po osoby najstarsze. Będziemy działać tak, by ta opieka była na jak najlepszym poziomie. Mogę się do tego zobowiązać ? podkreślił.

Jako dyrektor, ale i znawca tematu zapowiedział duże zmiany na oddziale otolaryngologicznym.

? Mam już plan, w jaki sposób to zorganizować, Chciałbym, żeby ten oddział w przyszłości był wizytówką szpitala ? zapewnił.

Dr n. med. Łukasz Łuczewski objął stanowisko po dr n. med. Aldonie Pietrysiak, która ? jak poinformował dyrektor Szafrański ? złożyła rezygnację  z powodów osobistych.

?Pani dyrektor z racji swoich osobistych problemów złożyła rezygnację i ta rezygnacja została przyjęta. Nie ukrywam, że współpraca z panią dyrektor była dla mnie przyjemnością ? zaznaczył dyrektor szpitala.

(Red.)/(fp)
Fot. Agnieszka Norkowska