Znęcał się nad 96-letnią matką

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Wyszedł z więzienia po odbyciu kary za znęcanie się nad matką, wrócił do domu i… ponownie zaczął wszczynać awantury i stosować przemoc wobec 96-letniej kobiety. I znów został zatrzymany. Teraz jest po dozorem Policji. Ma też zakaz zbliżania i kontaktowania się z rodziną.

63-letni mieszkaniec Piły po odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za znęcanie się nad swoją matką, wrócił do rodzinnego domu. Po kilku dniach spokoju gehenna wróciła. W okresie zaledwie jednego miesiąca policjanci trzykrotnie byli wzywani na interwencje.

-Ostatni raz funkcjonariusze interweniowali w domu pokrzywdzonej 16 października br. Policjanci zastali na miejscu zapłakaną 96-latkę. Ustalili, że mężczyzna kierował wobec swojej matki wulgarne słowa, był agresywny oraz ją popychał. Kobieta powiedziała również, że syn często pije i zaprasza do domu obce osoby, a ona potrzebuje spokoju – relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile.

63-latek został zatrzymany. Śledczy przedstawili mu zarzut z art. 207§ 1a w zw. z art. 64§ 1. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

-Decyzją Prokuratury Rejonowej w Pile wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakazu opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego. Został on również zobowiązany do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu – dodaje Panglisz.

(Red.)
Fot. KPP Piła