Znów oszustwo na “funkcjonariusza CBŚP”. Dwie seniorki straciły dorobek życia

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Pod koniec ubiegłego tygodnia dwie seniorki straciły łącznie 66 tysięcy złotych przekazując pieniądze oszustom podających się za policjantów CBŚP. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności i po raz kolejny przypominają: POLICJANCI NIGDY NIE POPROSZĄ O PIENIĄDZE!

W ubiegłym tygodniu dwie seniorki w Pile straciły wszystkie zgromadzone oszczędności. W obydwu przypadkach oszuści podawali się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy wspólnie z Prokuraturą Krajową prowadzą śledztwo ws. wprowadzania w obieg fałszywych banknotów.

-W trakcie wykonywanych rozmów – obie kobiety miały powyżej 70 lat – przestępcy przekazywali telefon swoim współpracownikom, którzy podając się za prokuratorów, a nawet oficera dyżurnego pilskiej jednostki potwierdzali legalność prowadzonej operacji. W obu przypadkach kobiety udały się do oddziałów swoich banków, gdzie wypłaciły oszczędności ? mówi sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej Policji. –Przestępcy zażądali, aby seniorki zarówno podczas podróży jak i samej wizyty w banku nie rozłączały rozmowy, tylko wsunęły telefon do torebki, żeby sprawcy mogli słyszeć przebieg sytuacji. Po wypłacie przestępcy wskazali miejsca, gdzie kobiety pozostawiły gotówkę.

Policja apeluje do mieszkańców, aby nigdy nie przekazywali żadnych pieniędzy osobom, które podają się za pracowników Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji, Prokuratury oraz innych organów ścigania. 
Funkcjonariusze nigdy nie poproszą o pieniądze!

-Prosimy również o rozmowy ze swoimi rodzinami, a szczególnie z osobami starszymi, aby przestrzec ich przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać ? dodaje Zeszot.

(Red.)
Fot. KPP Piła.