Zdążyli w ostatniej chwili… Policjanci uratowali 39-letniego desperata

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego podczas nocnej służby odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Szybkie i zdecydowane działanie oraz skutecznie przeprowadzona akcja reanimacyjna ocaliła mu życie.

Wczoraj, po godzinie 22. oficer dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o mężczyźnie, który na terenie gminy Kaczory chce targnąć się na swoje życie. Na miejsce natychmiast zostali zadysponowani funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, którzy rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

-Sierżant Paweł Miler oraz posterunkowy Kacper Weisfeld sprawdzili wszystkie pomieszczenia wskazanej posesji, ale nie odnaleźli tam żadnego mężczyzny. Szukając dalej, w odległości kilkudziesięciu metrów zauważyli porzucony i otwarty samochód. W pobliżu auta była kolejna wiata. Gdy zaczęli ją sprawdzać, zobaczyli wiszącego mężczyznę. Był nieprzytomny ? relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot p.o. oficera prasowego KPP w Pile. -Policjanci natychmiast odcięli desperata i rozpoczęli akcję reanimacyjną. Po kilku minutach mężczyzna zaczął oddychać, a chwilę później odzyskał przytomność. Funkcjonariusze monitorowali jego stan do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów, którzy najpierw odnaleźli mężczyznę, a następnie przeprowadzili skuteczną akcję reanimacyjną pozwoliła ocalić mu życie. W chwili obecnej 39-latkowi nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

(Red.)
Fot. KPP Piła