Znów pobiegli w Niekursku

Najnowsze Regiony Sport Trzcianka Wydarzenia
W sobotę 21 stycznia już po raz drugi miłośnicy biegania zawitali do Niekurska, gdzie zmierzyli się z drugim etapem crossowego Wilczego Wyzwania o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Trzcianka.
Tym razem zmagania ukończyło ponad 130 startujących w leśno-zimowej scenerii – w tym reprezentujący Lasy Państwowe, a więc partnera strategicznego Wyzwania, Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzcianka Pan Radosław Gostołek . Do strefy finiszera zlokalizowanej na terenie miejscowej leśniczówki docierali stopniowo zarówno przedstawiciele organizatorów (ekip Wolf Box Cross Training/OCR i WOLF TEAM ), jak i również lokalnych 3:33 Team, ZASAPANI Hydro Trzcianka , a także m.in. członkowie drużyn KAMA Run Czarnków, EL TORO DE ORO,
Cross Team Szczecinek, Team TERMINATORun. Tradycyjnie każdy indywidualny udział w wydarzeniu nagrodzony został pamiątkowym medalem, stanowiącym już drugi „kawałek” przyszłej większej układanki wyróżnienia zawodnika – przewidzianej za udział we wszystkich czterech edycjach imprezy.
Integrująca atmosfera zawodów, podobnie jak w grudniu ubiegłego roku, poparta została wspólnym ogniskiem z kiełbaskami oraz świetną kuchnią, gdzie zawodnicy mogli posilić się pieczywem ze smalcem i marynatami, pączkami oraz zregenerować zmęczenie kultowym już aromatycznym zimowym grzańcem, kojącym wszelkie trudy po dobrnięciu do mety leśnego dystansu 5 km.
Warto przypomnieć, iż na finałowym etapie niekurskiego Grand Pxix, nastąpią indywidualne wyróżnienia najlepszych uczestników w kategoriach open kobiet i mężczyzn, a także w klasyfikacjach wiekowych na podstawie klasyfikacji generalnej.
Część trzecia Wilczego Wyzwania już 18 lutego. Zapisów startowych niezmiennie można dokonywać za pośrednictwem portalu foxter sport.pl.
Paweł Garstka – zespół Wolf Box Cross Training/OCR