Strzelcy na Zawodach Styczniowych oraz wsparcie dla WOŚP – relacja

Czarnków Najnowsze Regiony Sport Wydarzenia
Początek nowego sezonu rozpoczął się dla miłośników strzelectwa aktywnym spędzeniem wspólnego czasu, m.in. podczas tradycyjnych Zawodów Styczniowych na Strzelnicy Hubertus w Chodzieży. Ponadto strzelcy zorganizowali inicjatywę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W sobotę 21 stycznia malowniczo położony chodzieski obiekt przywitał zgromadzonych zimowymi warunkami, które jednak w żaden sposób nie zakłóciły dobrej sportowej zabawy, w której udział wzięło ponad sześćdziesięciu zawodników oraz ich bliskich. Nadnoteccy strzelcy rywalizowali w licznych konkurencjach broni krótkiej i długiej, w których szczególnym zainteresowaniem cieszyły się m.in. zmagania przy wykorzystaniu strzelb gładkolufowych (tzw. konkurencja Trap – z strzelaniem do rzutków).
Chłodna aura nie oszczędzała zgromadzonych, co jednak skutecznie wynagrodzone było wyśmienitą kuchnią, dzięki niezrównanym Paniom Joannie i Mai z Gajewa oraz Zakładowi Piekarniczo – Cukierniczemu Sendal z Lubasza. W przerwie zmagań można było pokrzepić się gorącymi napojami i kultową już zupą gulaszową, plackami ziemniaczanymi z białym serem, pieczywem ze smalcem i marynatami oraz słodkimi wypiekami.
Wśród rodzinnej atmosfery, integrującej lokalne środowisko strzeleckie – jak zawsze można było zebrać cenne spostrzeżenia koleżanek i kolegów odnośnie nie tylko technik statycznego i dynamicznego strzelania sportowego, doboru akcesoriów strzeleckich i outdoorowych, ale też po prostu miło spędzić czas wśród osób, które łączy wspólna pasja.
Tradycyjnie najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i medalami. Warto też nadmienić, iż Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie w Czarnkowie włączyło się w tegoroczny 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wystawiono na licytację 3 karnety do wykorzystania na zawodach Klubu. Zwycięzcy będą mogli wziąć udział w dowolnie wybranych przez siebie wydarzeniach, organizowanych przez NSS. Jest z czego wybierać, gdyż tym roku zaplanowano ponad 20 imprez strzeleckich, a pod uwagę są brane też wydarzenia, których pomysł może pojawić się już w trakcie sezonu. Ogółem – strzelać będzie można na odległościach od 10 do 300 metrów. Nie przewidziano ograniczeń wiekowych – konkurencje i sprzęt będą dopasowane do możliwości zawodników. Zwycięzcy na czas trwania zawodów otrzymają indywidualną opiekę Mistrza Europy w strzelaniach długodystansowych i historycznych oraz jego sprzęt do dyspozycji w wybranych konkurencjach strzeleckich. Dodatkowo zapewniona świetna zabawa, catering, pamiątkowe zdjęcie z psem Leją – maskotką Klubu (za symboliczną cegiełką wysokości 5 zł – przeznaczoną na kości dla ulubienicy Stowarzyszenia). Nadto każdy uczestnik i uczestniczka otrzyma Certyfikat Strzelca Niedzielnego i gratulacje Prezesa NSS za wzorową postawę sportową. Szacunkowa wartość opisanego pakietu to 700 zł.
Licytację umożliwiono pod postem z opisem inicjatywy na stronie NSS na profilu Facebook do dnia 5 lutego.
Zwycięzcy uiszczają na konto WOŚP zadeklarowaną kwotę, a potwierdzenie do Klubu.
Należy też wybierać dogodny dla siebie termin na przygodę z strzelectwem. Zaznaczamy, iż propozycja skierowana jest raczej do osób nie związanych ze sportem strzeleckim, aby dać im szansę na poznanie tej szerokiej i fascynującej dziedziny sportu. Licytację rozpoczyna kwota 300 złotych. Serdecznie zapraszamy do udziału w charytatywnej inicjatywie.
Wojciech Suchomski, Paweł Garstka – Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie w Czarnkowie