Znów skandal na pilskim torze. Poznań wygrał walokowerem

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. I znów skandal na torze żużlowym. Tydzień temu w Złotym Kasku zbuntowali się zawodnicy, którzy odmówili wyjazdu na tor mimo, iż sędzia i komisarz chcieli, aby zawody doszły do skutku. Dzisiaj sytuacja była dokładnie odwrotna.  Zawodnicy Polonii Piła i Power Duck Iveston PSŻ Poznań zamierzali dokończyć  spotkanie, ale sędzia Jerzy Najwer odgwizdał walkower na korzyść gości. I to w chwili, gdy pilanie wygrywali 19:11.

Powód?  Zawinił …tor. Przed rozpoczęciem spotkania nikt nie zgłaszał uwag do nawierzchni i owego nieszczęsnego krawężnika, ubiegotygodniowego “bohatera” zawodów.  Niestety. W 6. biegu przewrócili się Tomas Jonasson i Paweł Staniszewski.  Żużlowcom na szczęście nic się nie stało, ale znów pojawiły sie problemy z torem.  Na wirażach powstało dużo dziur. Zawody zostały przerwane na pół godziny. W tym czasie gospodarze mieli naprawić  zdewastowaną nawierzchnię.

Po przerwie zawodnicy chcieli kontynuować zawody, ale sędzia i komisarz zdecydowali o ich zakończeniu. Sędzia dał walkowera.

Po meczu władze Polonii zapowiedziały, że będą odwoływać się od decyzji sędziego. Jeśli żużlowa centrala zatwierdzi walkower, to niewykluczone, że pilski klub wycofa się z rozgrywek 2. Ligi Żużlowej– poinformował Przegląd Sportowy.