Policjanci odzyskali rower o wartości 4 tysięcy euro

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Policjanci z czarnkowskiej komendy odzyskali rower elektryczny warty cztery tysiące euro. Pojazd został skradziony 27 listopada 2018 roku na terenie Holandii. Kilka dni temu ojciec właściciela jednośladu odebrał go z rąk mundurowych.

Do kradzieży roweru elektrycznego marki TREK doszło 27 listopada 2018 roku sprzed jednej z uczelni na terenie Holandii. Jego wartość właściciel oszacował na kwotę około 4 tysięcy euro.

Dwa dni później czarnkowscy policjanci uzyskali informację, że prawdopodobnie skradziony jednoślad znajduje się na terenie naszego powiatu. Dzięki nawigacji GPS, którą posiadał rower funkcjonariusze namierzyli jego lokalizację. Jeszcze tego samego dnia około godziny 17.30 w Sokołowie gm. Lubasz, zatrzymali dwa pojazdy ciężarowe. W jednym z samochodów policjanci znaleźli skradziony jednoślad. Obaj kierowcy trafili na komendę, gdzie zostali przesłuchani na okoliczność kradzieży –  relacjonuje mł. asp. Karolina Górzna -Kustra z KPP w Czarnkowie.

Kilka dni temu ojciec właściciela jednośladu przyjechał z Czech i odebrał od czarnkowskich policjantów rower syna. Nie ukrywał zadowolenia z odzyskania pojazdu.

(Red.)
Źródło: KPP Czarnków