Zrobili skok na dom

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

SZYDŁOWO. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Szydłowie wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Piły, którzy włamali się do domu jednorodzinnego na terenie gminy. Ich łupem padło mienie o wartości blisko 10 tys. zł. Większość fantów udało się funkcjonariuszom  odzyskać. 

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 lutego. Włamywacze wynieśli z domu jednorodzinnego elektronarzędzia oraz materiały budowlane. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 10 tys. złotych.

Ruszyły poszukiwania złodziei. Funkcjonariusze z Piły i Szydłowa na bieżąco zbierali informacje w sprawie. Po przeanalizowaniu zebranego materiału wpadli na trop włamywaczy, którymi okazali się dwaj pilanie.  Zatrzymano ich 7 lutego na terenie Piły.

-Amatorzy cudzego mienia przyznali się do włamania, jednak nie potrafili wytłumaczyć przyczyn swojego postępowania. Policjanci w znacznej części odzyskali skradzione mienie, które trafi z powrotem do właściciela – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Włamywaczom (25 i 33 lat) grozi do 10 lat więzienia.

 (Red.)

 Fot. KPP Piła