Życie w biegu

Kultura Najnowsze Sport Wydarzenia Złotów
„Życie w biegu” spotkanie w muszli koncertowej w Parku Miejskim w Złotowie 29 czerwca (środa), godz. 16:00-19:00 Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza na „Życie w biegu” spotkanie w muszli koncertowej! Tematem spotkania będzie nie tylko historia i książka, ale
również zdrowie fizyczne i psychiczne oraz harmonia w życiu. Wydarzenie towarzyszące Euro Eco Festival 2022. Polecamy, wstęp wolny!
Godz. 16-18 – Chodź na dwór… biegiem – gry i zabawy rodzinne To “bieganie” w parku będzie zasługą Pana Łukasza Gmurczyka i jego przyjaciół, którym przyświeca motto: Spędzajmy czas na świeżym powietrzu, rodzinnie, z przyjaciółmi, z dala od komórek i tabletów, bliżej natury! Z takim przesłaniem tworzą gry i zabawy pod szyldem Chodź na dwór. Co czeka amatorów aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, przekonamy się w godz. 16.00-18:00.
godz. 18 – Spotkanie i występ muzyczny – Tajemnice sportowych sukcesów złotowskich biegaczy Osiągnięcia sportowe Pani Renaty – oraz jej trenera i męża zarazem Pana Wojciecha – rekordy, wielokrotne tytuły mistrzyni, zwycięstwa w prestiżowych biegach ulicznych Polski są niesamowite i wciąż wzbudzają podziw. Ale to nie jedyne sukcesy biegaczy w historii naszego regionu. Promocja książki będzie okazją do spotkania osób zainteresowanych biegami, dając przyczynek do dyskusji nad organizacją nowego Biegu w Złotowie.
Niewątpliwą atrakcją spotkania będzie występ uznanego złotowskiego wokalisty Miłosza Muzioła, który prowadzi własny kanał muzyczny na YouTube, gdzie umieszcza covery piosenek, które cieszą się coraz większą popularnością. Miłosz coraz częściej występuje publicznie, zdobywając uznanie słuchaczy. Ma już wiele sukcesów na swoim koncie.
godz. 16-19 – Promocja książki “Życie w biegu. Tajemnice sportowych sukcesów Renaty Kokowskiej” W. Kokowskiego. W trakcie promocji będzie można nabyć egzemplarz książki z autografami Państwa Kokowskich, co stanowi niebywałą gratkę dla miłośników sportu i pasjonatów historii naszego regionu. Książka zawiera szczegółowy opis kariery wybitnej lekkoatletki rodem z Głubczyna, łącznie z podanymi schematami i tabelami treningowymi, które pozwalały m.in. na trzykrotny triumf pani Renaty w Maratonie Berlińskim.
Kamila Krzanik-Dworanowska
dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej