Żyj i pozwól żyć innym – akcja policjantów z uczniami

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Wczoraj policjanci wałeckiej drogówki przeprowadzili wspólnie z najmłodszymi uczniami akcję dla kierowców w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności pod nazwą Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego- ROAD SAFETY DAYS. Były upomnienia, życzenia, wskazówki od „zerówkowiczów” dla kierowców oraz na pamiątkę spotkania laurki z hasłem „Żyj! I pozwól żyć innym”.

Działania prowadzone były przed Posterunkiem Policji w Tucznie. O wspólną akcję dla kierowców pod nazwą „Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego” poprosili nauczyciele i grupa „zerówkowiczów” z miejscowej szkoły podstawowej.

Kierowcy zatrzymani do kontroli drogowej przez policjantów i wcielających się w rolę funkcjonariuszy uczniów, musieli zmierzyć się z odpowiedziami na pytania ze strony dzieci. Po krótkiej rozmowie dziecko – policjant wręczało kierowcy wykonaną przez siebie laurkę. Uczniowie życzyli kierowcom bezpiecznej jazdy i prosili o zwracanie uwagi na pieszych, a zwłaszcza tych najmłodszych.

Podczas wczorajszych działań za kierownicą zatrzymywanych pojazdów w większości siedziały panie, toteż panowały wzmożone emocje. St. post. Kubuś, Zosia czy Leoś prosili kierowców o nieprzekraczanie dozwolonej prędkości i zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz włączanie obowiązkowo świateł. Kierowcy bardzo dziękowali dzieciom za ich słowa i wspólną akcję z policjantami.

Zatrzymani do kontroli kierowcy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu działaniach z dziećmi i jak mówili, takie spotkanie pozostanie w ich pamięci na zawsze, a przypominać o nim będzie pamiątkowe zdjęcie i kolorowa laurka. Po zakończonej akcji policjanci skierowali swoje słowa do dzieci.

Prosili o ostrożność, podczas korzystania z przejść dla pieszych, udzielili wskazówek na temat zasad bezpieczeństwa, a później zabrali uczniów na prawdziwą naukę przechodzenia przez ulicę. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom za wzorową postawę podczas wspólnych działań.

Asp. Beata Budzyń
Fot. KPP Wałcz