Pilski Bank Żywności wesprze potrzebujących na Złotowszczyźnie

Najnowsze Piła Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. 30 stycznia Rada Powiatu Złotowskiego jednogłośnie podjęła decyzję o przystąpieniu do Związku Stowarzyszeń Pilski Bank Żywności.

Oznacza to, że już wkrótce ludzie potrzebujący z rejonu Złotowszczyzny będą mogli otrzymać należną pomoc z ramienia Pilskiego Banku Żywności. Warto podkreślić, że – o ile zostanie przyjęta ustawa o przeciwdziałaniu marnotrawienia żywności – na sklepach, których powierzchnia przekraczać będzie 250 m2, spocznie obowiązek przekazywania organizacjom i stowarzyszeniom charytatywnym produktów spożywczych, którym w najbliższym terminie kończy się przydatność do spożycia.

Ten krok pozwoli na usprawnienie funkcjonowania poszczególnych instytucji oraz placówek zajmujących się rozdawaniem produktów potrzebującym. Dzięki temu nadwyżki pożywienia nie zostaną zmarnotrawione, ale trafią do tych, którzy w sposób szczególny je potrzebują.

Przypomnijmy: W 2019 roku mija 25 lat od powstania Związku Stowarzyszeń Pilski Bank Żywności. Warto zauważyć, że Związek ten należy do Federacji Polskich Banków Żywności. Jego działalność skierowana jest stricte w stronę szeroko rozumianej walki z wykluczeniem społecznym i próby normalizacji poziomu życia osób potrzebujących. ZS PBŻ nie tylko zabezpiecza podstawową potrzebę takich osób, ale daje im także możliwość ponownego wejścia w życie społeczne, np. dzięki funkcjonującemu tam wolontariatowi.

Pilski Bank Żywności jest współorganizatorem takich akcji, jak Podziel Się Posiłkiem, Wielkanocna Zbiórka Żywności czy Świąteczna Zbiórka Żywności.

 

Andrzej Jan Rubik

Źródło: zlotow.naszemiasto.pl
pila.bankizywnosci.pl