Powiat obchodził 20. urodziny

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Z udziałem radnych wszystkich kadencji oraz licznego grona zaproszonych gości, w Chodzieskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia istnienia powiatu chodzieskiego.

Zaproszenie starosty Mirosława Juraszka oraz przewodniczącego Rady Powiatu Waldemara Straczyckiego na jubileuszowe spotkanie przyjęli także między innymi reprezentanci gminnych samorządów, przedsiębiorcy oraz osoby reprezentujące organizacje pozarządowe. To szczególne wydarzenie zaszczycił swoją obecnością marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, który w swym wystąpieniu nawiązał do początków tworzenia nowego kształtu samorządu terytorialnego. Zebrani na Sali mogli też wysłuchać wspomnień z tamtego wyjątkowego okresu, którymi z uczestnikami jubileuszu podzielili się starosta, przewodniczący Rady Powiatu i wicestarosta Julian Hermaszczuk.

Szczególnym momentem uroczystości było bez wątpienia wręczenie honorowego odznaczenia „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. To wyróżnienie przypadło w udziale Fundacji Barbary i Mariusza Słowińskich, która od 2011 roku przeznacza stypendia dla najzdolniejszej młodzieży z terenu powiatu chodzieskiego. Jej działalność docenił starosta Mirosław Juraszek, który wnioskował o przyznanie wspominanego odznaczenia.

Następnie publiczność z zainteresowaniem obejrzała film prezentujący dwie dekady funkcjonowania powiatu. Zwieńczeniem spotkania był koncert zespołu Smooth Gentlemen.

Piotr Szkoda

(fot. Starostwo Powiatowe w Chodzieży)