Bieg, koncert, gra miejska – takie będzie świętowanie 100-lecia Niepodległej w Pile

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Starosta Pilski Eligiusz Komarowski zaprasza na wyjątkowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Piątek: 9 listopada – Gra miejska
Już w piątek, o godz. 11.00. rusza Gra Miejska ?Śladami ruchu niepodległościowego w Pile?. Gra skierowana jest do młodzieży, grup niezorganizowanych, a także mieszkańców miasta i regionu, którzy kochają historię. Gra będzie wiodła szlakiem ciekawych miejsc historycznych i architektonicznych w Pile. Uczestnicy poznają również osoby, które odcisnęły ślad w historii miasta.

 

 

Sobota: 10 listopada – Rodzinne warsztaty i koncert
W sobotę, 10 listopada zapraszamy na godz. 9.00 do Młodzieżowego Domu Kultury ?Iskra? w Pile na rodzinne warsztaty robienia kotylionów, flag i rozetek. To impreza dla całych rodzin.

A o godz. 17.00, również 10 listopada, kolejne ważne wydarzenie. Tym razem w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych przy Okrzei w Pile odbędzie się wielki Koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu znakomitego Wyrzyskiego Chóru Męskiego i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznychDla wszystkich uczestników mamy śpiewniki. A po koncercie rogale świętomarcińskie dla każdego!
Warto przyjść, posłuchać i razem pośpiewać. Tym bardziej że Wyrzyski Chór Męski należy do najlepszych zespołów amatorskich w kraju. Rozpoczął działalność w 1999 roku, przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku z inicjatywy dyrygenta Piotra Jańczaka, absolwenta i pracownika naukowego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który do dziś dyryguje chórem. Zespół szybko zaczął odnosić krajowe i międzynarodowe sukcesy. Ma na koncie ponad 65 nagród zdobytych w różnych konkursach i przeglądach w kraju i za granicą. Składa się z 30 wokalistów. To naprawdę będzie wielkie wydarzenie gościć ten chór w Pile i go posłuchać. 

 

 


Niedziela: 11 listopada – Bieg Niepodległości 
W niedzielę zapraszamy na stadion przy ulicy Okrzei na Bieg Niepodległości, który ruszy tuż po godzinie 12.00. Wcześniej wspólnie odśpiewamy hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji ?Niepodległa do hymnu?. Bieg odbędzie się na dystansie 6,5 km, o godz. 11.00. ruszy z kolei chód kijkarzy na dystansie 3 km, a po biegu głównym rozegrany zostanie bieg dzieci na dystansie 400 metrów. Dla wszystkich, zarówno zawodników, jak i kibiców będzie ciepły posiłek i rogale świętomarcińskie. Będą też inne niespodzianki.

 Źródło: powiat.pila.pl