O tym, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły…

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci dzielnicowi wałeckiej jednostki rozpoczęli spotkania w placówkach oświatowych z uczniami klas pierwszych. Tematem edukacyjnych lekcji jest bezpieczeństwo na drodze. Mundurowi przypominają dzieciom zasady, jakimi należy się kierować, aby być bezpiecznym.

„Bezpieczna droga do szkoły” to program realizowany przez policjantów w pierwszych dniach września. Lekcje z policjantami są przypomnieniem wiedzy zdobytej w edukacji przedszkolnej. To też niejako sprawdzian, czy dzieci zapamiętały wcześniejsze lekcje z policjantami.

Wczorajsze spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Wałczu rozpoczęło się od prezentacji filmu pt. „Bezpiecznie do szkoły”, którego głównym bohaterem jest kilkuletni Kuba.  Po zakończeniu filmu dzielnicowy sierż. szt. Łukasz Szwerkolt analizował popełnione przez chłopca błędy na drodze i ostrzegał przed nieprawidłowymi zachowaniami. Uczniowie otrzymali także wskazówki na temat kontaktu z nieznajomą osobą czy agresywnym psem. Dzielnicowy uczył właściwych postaw wobec agresywnego psa.

Na zakończenie spotkania dzieci ćwiczyły numery telefonów alarmowych oraz właściwe z nich korzystanie. Dowiedziały się także na czym polega praca policjanta dzielnicowego.

Wszyscy uczniowie otrzymali plany lekcji z wizerunkiem maskotki policyjnej.