Własnoręcznie przygotuj swoje kosmetyki

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Klub Dobrego Klimatu zaprasza na kolejne spotkanie u Wyspiarza. Tym razem będą to warsztaty z przygotowywania ekologicznych kosmetyków w duchu zero waste.

W najbliższą środę 11 sierpnia o godz. 18.00 na tarasie pubu Joanna Przybył z Warsztatowni i Zero Waste Piła zdradzi swoje patenty m.in. na pastę do zębów i dezodorant.

Takie kosmetyki są całkowicie bezpieczne, wykonane z naturalnych składników i bardzo wydajne – zachwala J. Przybył.  – Żeby z nich korzystać, nie trzeba przynosić do domu plastiku i zbędnych opakowań. Składniki są powszechnie dostępne, często mamy je w swoich domach, a wykonanie jest banalnie proste. Jestem przekonana, że pokochacie je tak, jak ja.

Pierwsze kosmetyki zero waste dostałam w prezencie kilka lat temu i przyznam, że podchodziłam do nich sceptycznie. Teraz nie wyobrażam sobie bez nich życia – dodaje Zuzanna Błaszczyk-Koniecko, specjalista ds. komunikacji i wizerunku w Altvater Piła, koordynator Klubu Dobrego Klimatu. – Peeling z fusów po kawie, dezodorant z olejem kokosowym, balsam do ust z woskiem pszczelim, domowe detergenty to w moim domu już od lat zestaw obowiązkowy.

Wstęp na warsztaty jest wolny. Klub Dobrego Klimatu zapewnia wszelkie niezbędne materiały. Mile widziane będą małe słoiczki, na przykład po kremach. Przygotowane podczas warsztatów kosmetyki oczywiście będzie można wziąć z sobą do domu.

Materiał prasowy
Altvater Piła