Wygraliśmy! Podwyżki za śmieci okazały się nieważne! (WIDEO)

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Polityka Regiony Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

PIŁA. Informuje na facebookowym profilu STOP PRGOK! Starosta Pilski Eligiusz Komarowski podkreślając: –Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła nieważność uchwał, które nasi włodarze i przedstawiciele w PRGOK  podjęli 10 i 20 stycznia. 

Uchwalone przez ZM PRGOK podwyżki za śmieci – niezgodne z prawem!!!

❗️❗️❗️WYGRALIŚMY PODAJ DALEJ PODWYŻKI ZA ŚMIECI OKAZAŁY SIĘ NIEWAŻNE.❗️❗️❗️1️⃣ Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła nieważność uchwał, które podjęli 10 i 20 stycznia nasi włodarze i przedstawiciele w PRGOK. 2️⃣ Od samego początku informowałem Was o niewłaściwym w mojej ocenie zarządzaniu przez Związek Międzygminny PRGOK naszymi pieniędzmi, którymi opłacamy odbiór naszych śmieci. 3️⃣ Czyniłem to bezpłatnie, nie pobierając za to jak prawnicy pracujący na przestrzeni lat (szczególnie Ci z zewnętrznych kancelarii prawnych) dla PRGOK – setek tysięcy złotych. Prosiłem też naszych włodarzy, burmistrzów, by w końcu przejrzeli na oczy i zauważyli, że TEN, który choć z tylnego siedzenia, ale praktycznie sprawuje władzę w związku śmieciowym "pcha ich statek na mieliznę". 4️⃣ Owszem używałem w tym celu dość wysublimowanych form, w szczególności nazywając rzeczy po imieniu i ukazjując tak naprawdę wszystkich z imienia i nazwiska, którzy formalnie sprawują władzę w PRGOK. Wielu z nich poczuło się z pewnością tym dotknietych. Ale tez w tym samym czasie informowałem ich, że przyjdzie moment, że moje działanie będzie dla nich zrozumiałe.5️⃣ Dzisiaj pokazuję Wam co prawda nieco większy, ale dopiero fragment działań "układu śmieciowego". Ciąg dalszy nastąpi i to wkrótce….6️⃣ Niektórym już dzisiaj przyznaję współczuję, bo po prostu w swojej naiwności zbytnio zawierzyli….. 7️⃣ Wielkie słowa podziękowania dla wydawałoby się radnej, która ma najmniejsze doświadczenie z pośród wszsytkich wójtów, burmistrzów, prezydenta Piły i radnych zasiadających w PRGOK Emilia Piechocka z Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe w Pile. Owszem masz najmniejsze doświadczenie, ale za to masz w mojej ocenie największe serce, odwagę i chęć służenia mieszkańcom w tej sprawie z tego gremium. 8️⃣I żeby była jasność przed niczym się nie cofnę co będzie służyło sprawie i mieszkańcom i z pewnością nie dam się przestraszyć…9️⃣ Zawnioskowany został także nadzór nad działaniami PRGOK do Wojewody Wielkopolskiego i CBA – Centralne Biuro Antykorupcyjne.Stacja Krzyż Twoja Pila Pl Życie Piły asta24.pl faktypilskie.plPilanie – Fakty nie Mity„Alarm” TVP1tvp.infoTVP3 Poznań Miasteczko KrajeńskieKrajenkaSport Jastrowie Czarnków gminaŻycie BiałośłiwiaBiałośliwie – historia i współczesnośćRada Sołecka KaczoryNaszeKaczory.plMgops Wysoka

Opublikowany przez Eligiusza Komarowskiego Środa, 5 lutego 2020

Od samego początku informowałem Was o niewłaściwym w mojej ocenie zarządzaniu przez Związek Międzygminny PRGOK naszymi pieniędzmi, którymi opłacamy odbiór naszych śmieci.

Czyniłem to bezpłatnie, nie pobierając za to jak prawnicy pracujący na przestrzeni lat (szczególnie Ci z zewnętrznych kancelarii prawnych) dla PRGOK – setek tysięcy złotych.

Prosiłem też naszych włodarzy, burmistrzów, by w końcu przejrzeli na oczy i zauważyli, że TEN, który choć z tylnego siedzenia, ale praktycznie sprawuje władzę w związku śmieciowym “pcha ich statek na mieliznę”.

Owszem, używałem w tym celu dość wysublimowanych form, w szczególności nazywając rzeczy po imieniu i ukazując tak naprawdę wszystkich z imienia i nazwiska, którzy formalnie sprawują władzę w PRGOK. Wielu z nich poczuło się z pewnością tym dotkniętych. Ale też w tym samym czasie informowałem ich, że przyjdzie moment, że moje działanie będzie dla nich zrozumiałe.

Dzisiaj pokazuję Wam co prawda nieco większy, ale dopiero fragment działań “układu śmieciowego”.
Ciąg dalszy nastąpi i to wkrótce….

Niektórym już dzisiaj – przyznaję  -współczuję, bo po prostu w swojej naiwności zbytnio zawierzyli…..

Wielkie słowa podziękowania dla wydawałoby się radnej, która ma najmniejsze doświadczenie z pośród wszystkich wójtów, burmistrzów, prezydenta Piły i radnych zasiadających w PRGOK. Emilia Piechocka ze Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe.  Owszem masz najmniejsze doświadczenie, ale za to masz w mojej ocenie największe serce, odwagę i chęć służenia mieszkańcom w tej sprawie z tego gremium.

I żeby była jasność, nie cofnę się przed niczym, co będzie służyło sprawie i mieszkańcom. I z pewnością nie dam się przestraszyć…

Zawnioskowany został także nadzór nad działaniami PRGOK do Wojewody Wielkopolskiego i CBA – Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

(Red.)/STOP PRGOK! (FB)