Konkurs Orki 2021

Najnowsze Wydarzenia

W niedzielę 12 września na polu między Podgórzynem, a Wenecją odbył się kolejny VIII Wojewódzki Konkurs Orki połączony z piknikiem rodzinnym oraz mnóstwem atrakcji i dobrej zabawy. Do rywalizacji o tytuł najlepszego oracza w kujawsko-pomorskim stanęło 19 reprezentantów z wszystkich powiatów naszego województwa. Najlepszym okazał się reprezentant powiatu bydgoskiego Karol Saganowski, który otrzymał voucher o wartości 10.000 zł ufundowany przez firmę UNIA. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Zuchowski (powiat golubsko-dobrzyński), a trzecie Piotr Gackowski (powiat świecki). W tym konkursie wzięła udział jedna kobieta Lucyna Minczyńska z powiatu nakielskiego, która została szczególnie nagrodzona za kobiecy debiut w konkursie orki.

Zawodnicy biorący udział w konkursie mieli do dyspozycji nowe traktory Zetor Forterra 140 HSX i czteroskibowe pługi obracalne Unia IBIS XMS 4+. Każda osoba miała możliwość indywidualnego ustawienia pługa na poletku demonstracyjnym. Po prawidłowym wyregulowaniu pługa według wylosowanej kolejności zawodnicy w ramach konkursu mieli do wykonania cztery przejazdy robocze na odcinku 50 m. Komisja oceniająca orkę brała pod uwagę: wykonanie orki , prawidłową głębokość orki, wygląd zaoranego pola , stan bruzdy , stan rozpoczęcia i zakończenia orki, wypoziomowanie pługa oraz prowadzenie ciągnika.

W tym roku firma INTER-VAX zorganizowała również konkurencję dla pań pt. „ Kobiety na Zetory”. 11 pań stanęło do rywalizacji na przygotowanym torze przeszkód, który miał zostać pokonany jak najszybciej oraz jak najdokładniej przy pomocy Zetora Major CL80. Serwisant INTER-VAX Żnin, cały czas czuwał nad bezpieczeństwem uczestniczek, będąc w ciągniku podczas każdego przejazdu. Najlepszą okazała się Pani Martyna Laskowska z Żabna. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Wicińska z Żernik, natomiast trzecie Izabela Cieślewicz z Jadownik.

Piękna pogoda sprzyjała atrakcją jakie zostały przygotowane na ten dzień. Liczne konkursy z nagrodami, darmowa strefa zabaw dla dzieci, możliwość zakupienia kwiatów i krzewów mile wypełniła niedzielny czas przybyłych osób. Kolejnym ważnym punktem programu były pokazy polowe ciągników Zetor podczas których można była zobaczyć w pracy maszyny firm: Unia, Zasław, Metal-Fach, Samasz, Amazone, Promar, Pomot, Agro-Tom czy Gaspardo, które są dostępne w sprzedaży firmy Inter-Vax. Każdy zainteresowany miał możliwość osobistego testowania maszyn oraz porozmawiania z serwisantami. O słodki poczęstunek zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały ok. 40 blach ciast m.in. serników, jabłeczników, pierników, pączków, a także pełen kosz rogalików z różnym nadzieniem. Dodatkowo można była skosztować swojski chleb ze smalcem oraz ogórkiem. Na stoisku Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej, odbywała się promocja mięsa wieprzowego pt. „ Polska wieprzowina na Naszym stole”. Darmowa degustacja potraw właśnie z tego mięsa, między innymi kaszanki, klopsików z makaronem oraz kiełbasy z grilla cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas pikniku można była zapoznać się z ofertą ponad 50 wystawców, porozmawiać z ich przedstawicielami. Zdecydowana większość z nich to firmy współpracujące na co dzień​ z INTER-VAX, sprzedająca między innymi maszyny rolnicze, elektronarzędzia, części zamienne, środki ochrony roślin, nawozy oraz pasze dla zwierząt. W tym roku z uwagi na wirus COVID-19 został zorganizowany punkt szczepień, gdzie chętne osoby mogły skorzystać ze szczepionek Pfizer oraz Johnson&Johnson.

Cała impreza przebiegła zgodnie z aktualnym reżimem sanitarnym.

Inter Vax Żnin

z INTER-VAX, sprzedająca między innymi maszyny rolnicze, elektronarzędzia, części zamienne, środki ochrony roślin, nawozy oraz pasze dla zwierząt. W tym roku z uwagi na wirus COVID-19 został zorganizowany punkt szczepień, gdzie chętne osoby mogły skorzystać ze szczepionek Pfizer oraz Johnson&Johnson. Cała impreza przebiegła zgodnie z aktualnym reżimem sanitarnym.