12 na podwójnym gazie. Rekordzista miał 3,5 promila

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile podczas minionego weekendu zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich mając w swoim organizmie ponad 3,5 promila alkoholu spowodował kolizję i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Dzisiaj policjanci przeprowadzili również akcję trzeźwy poranek. Zatrzymali kolejnych 2 kierowców.

Policjanci podczas weekendu, w trakcie pełnionych służb zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców, którzy poruszali się po drogach miasta Piły, gminy Kaczory, Łobżenicy i Białośliwia.

-Najbardziej nieodpowiedzialnym okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Kaczory, który nie tylko prowadził auto  mając we krwi ponad 3,5 promila alkoholu, ale również doprowadził do kolizji z innym samochodem, a następnie próbował oddalić się z miejsca zdarzenia – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy KPP w Pile.

Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu kolizji zauważyli porzuconego w rowie citroena.

-Jak się okazało, mężczyzna jadąc w kierunku miejscowości Śmiłowo uderzył w poprzedzający go samochód. Następnie chcąc uciec z miejsca przejechał przez teren pobliskiej stacji paliw i w wyniku niedostosowania prędkości w trakcie skręcenia wjechał do rowu. Tam porzucił swój samochód i oddalił się w stronę lasu. Funkcjonariusze przeszukali pobliski teren i odnaleźli 46-latka.  Mieszkaniec gminy Kaczory został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 3,5 promila – relacjonuje Zeszot.

W poniedziałek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili również akcję trzeźwy poranek, podczas której zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

-Zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, ale konsekwencje jakie może ze sobą nieść jazda na podwójnym gazie, mogą być nawet tragiczne – dodaje sierżant Zeszot.

(Red.)
Fot. KPP Piła