15. emerytura w 2023 roku? Minister rodziny zabiera głos po słowach Andrzeja Dudy

kraj Najnowsze Polityka Senior Wydarzenia

– Cały czas jesteśmy w dialogu z panem prezydentem – mówi Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, pytana o możliwość wprowadzenia 15. emerytury. Niedawno prezydent Andrzej Duda mówił, że jeśli będzie potrzebna “piętnastka”, to trzeba będzie ją rozważyć. Jednak szefowa resortu pracy na razie nie składa żadnych deklaracji. – Za wcześnie, by o tym mówić – twierdzi.

– Jeżeli będzie potrzebna 15. emerytura, to również trzeba będzie ją rozważyć, także w kontekście możliwości budżetowych. To są na pewno kwestie, nad którymi ja będę z rządem pracował i będę do tego rząd mobilizował. Cały szereg tych działań, o których mówimy, jest przeze mnie omawiany – mówił w ostatni poniedziałek w rozmowie z Radiem ZET Andrzej Duda, pytany o swoje wypowiedzi w czasie kampanii wyborczej sprzed dwóch lat, kiedy mówił o “piętnastce” dla seniorów i o to, czy to jest ten moment na jej wprowadzenie.

“Jesteśmy w dialogu”
W piątek w tej samej rozgłośni gościem była Marlena Maląg, która zabrała głos w sprawie słów Andrzeja Dudy. – Cały czas jesteśmy w dialogu z panem prezydentem, aby wprowadzać jak najlepsze rozwiązania, które przede wszystkim wspomagają te osoby, które wsparcia potrzebują. Jeżeli spojrzymy na grupę emerytów i rencistów, to są osoby, które potrzebują wsparcia państwa, szczególnie w trudnym czasie – mówiła minister.

Przekonywała, że “należy spojrzeć na to, co aktualnie robimy”, wymieniając “godną waloryzację, a także 13. i 14. emeryturę. Odnosząc się do medialnych doniesień, że piętnasta emerytura w 2023 jest przesądzona, by pozyskać dla PiS w wyborach głosy seniorów, minister odparła, że rząd “stara w tym trudnym czasie pomagać Polakom, budując nowoczesną Polskę, która jest silna i dynamicznie się rozwijająca”. – Nasze strumienie wsparcia to są elektoratowe, są dla wszystkich – przekonywała.

źródło/ więcej: 15. emerytura w 2023 roku? Minister rodziny zabiera głos po słowach Andrzeja Dudy – WP Finanse

Źródło: KPRM, PAP, fot: Krystian Maj, Marcin Obara