ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI POWIATOWE NA STADIONIE PRZY OKRZEI W PILE

Najnowsze Piła Rolnictwo Senior Wydarzenia

W najbliższą niedzielę 11 września zapraszamy mieszkańców na Dożynki Powiatowe oraz Festiwal Smaki Gmin Powiatu Pilskiego, które odbędą się na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile.  
– To wydarzenie dla całych rodzin, radosne i kolorowe, któremu towarzyszyć będzie także dobra zabawa. Jestem przekonany, że w przebogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

PROGRAM
O godz. 11.00 w kościele pw. Świętej Rodziny w Pile rozpocznie się Dożynkowa Msza Święta. O oprawę muzyczną zadba Chór Akademii Nauk Stosowanych w Pile pod dyrekcją Karola Urbanka.
O godz. 12.00 z kościoła ulicami Piły ruszy kolorowy korowód, zachęcając do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców. Przemarsz planowany jest przez ulice: Kilińskiego, Staromiejską, Okrzei i Podgórną na Stadion Powiatowym przy Okrzei w Pile.
O godz. 13.00 na stadionie odbędzie się uroczysty obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni  i Tańca Krajna.
O godz. 15.00 nastąpi podsumowanie konkursów dożynkowych.
O godz. 15.30 odbędzie się Rodzinny Pojedynek Siłaczy z udziałem Grzegorza Peksy.

Dożynkom towarzyszyć będzie Festiwal Smaki Gmin Powiatu Pilskiego, na stadionie zaprezentują się także gminy powiatu, koła gospodyń wiejskich, instytucje rolnicze, lokalni przedsiębiorcy i rękodzielnicy. Nie zabraknie wystaw branżowych i degustacji potraw oraz bezpłatnych zamków dmuchanych dla dzieci.

Od godz. 17.00 rozpoczną się koncerty.
Na początek wystąpi zespół Osieczanki, a po nim Ewa Kryza.
O godz. 18.00 rozpocznie się koncert zespołu Mikesh.
Gwiazdą wieczoru będzie zespół SKANER, którego występ zaplanowana na godz. 19.00.
Na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna, którą poprowadzi Krzysztof Belak.

Starostwo Powiatowe w Pile