1500 zł mandatu i zatrzymane prawo jazdy

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące i 1500 złotych mandatu to konsekwencje, które poniósł kierowca Skody. Do jego konta przypisano również 10 punktów karnych. 51-latek został zatrzymany do kontroli przez policjantów w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.

Policjanci ze złotowskiej drogówki na drodze krajowej nr 11 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Skody, który wjeżdżając w teren zabudowany poruszał się ze znaczną prędkością. 51-letni mieszkaniec woj. pomorskiego w obszarze zabudowanym, w chwili pomiaru, jechał z prędkością 102 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowca za popełnione wykroczenie stracił uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na niego mandat karnym w wysokości 1500 złotych, a do jego konta przypisano 10 punktów karnych.

Przypominamy, że zgodnie z nowym taryfikatorem obowiązującym od początku stycznia tego roku, wzrosły stawki mandatów. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 31-40 km/h mandat wynosi obecnie 800 złotych, a jeżeli tę prędkość przekroczymy o 41-50 km/h będzie to już 1000 złotych. Za przekroczenie limitu prędkości o 51-60 km/h kwota mandatu wyniesie 1500 złotych. Przekroczenie prędkości o 61-70 km/h, to mandat w wysokości 2000 złotych, natomiast za przekroczenie limitu prędkości o 71 kilometrów i więcej mandat wynosi 2500 złotych.

Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w Ustawie Prawo o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców lekceważących obowiązujące przepisy.

  • źródło: KPP Złotów, mł.asp. Damian Pachuc