30 lat w niebieskim mundurze

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 30 lat, które upłynęło podinsp. Wojciechowi Thielowi w służbie w Policji to kolejny przystanek na jego bogatej drodze zawodowej. Podinsp. Wojciech Thiel, to nie tylko starszy wykładowca Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia, w którym realizuje zadania związane z tworzeniem i opiniowaniem programów szkolenia oraz analizowaniem ich przebiegu. Bez wątpienia można powiedzieć, że ów oficer o bogatym doświadczeniu zawodowym, to człowiek orkiestra.

Wystarczy wpisać jego imię i nazwisko w oknie wyszukiwarki na stronie Szkoły, by przekonać się, jak różnorodną tematyką zajmuje się Pan Wojciech. Jest przewodniczącym samorządu słuchaczy, koordynuje wszelkie przedsięwzięcia o charakterze wolontaryjnym (odwiedziny w szpitalach, szkołach, przedszkolach, domach pomocy społecznej, warsztatach terapii zajęciowej, honorowe krwiodawstwo), jest przewodniczącym koła PTTK ?Tramppol?, skupiającym od blisko 20 lat pasjonatów wędrówek po bezdrożach naszego kraju.

Jest też, o czym mało już kto pamięta, pomysłodawcą Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, którego dziesiąta już edycja odbyła się w kwietniu bieżącego roku. Oczywiście, jak od początku tego turnieju, był i tym razem jego sędzią głównym.

Podinsp. Wojciech Thiel z zawodu jest historykiem, z zamiłowania zaś podróżnikiem i kolekcjonerem różnych anegdot. Biorąc zaś pod uwagę jego otwarcie na świat i każdego człowieka, jest znakomitym gawędziarzem, z którym rozmowa na każdy temat jest po prostu przyjemnością.

W minionym tygodniu, w gronie kadry kierowniczej oraz w obecności swoich zastępców, Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak-Krzeszewska, podziękowała jubilatowi za trzy dekady owocnej i sumiennej służby, a przekazując podinsp. Wojciechowi Thielowi list gratulacyjny, życzyła mu zdrowia i wielu sił w realizacji swych kolejnych życiowych i zawodowych planów.

Sebastian Wegner
SP Piła