31. Finał dobiegł końca!

Historia Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Właśnie zakończył się 31. Finał WOŚP. Kwota deklarowana tegorocznej zbiórki to 154 606 764, 00 zł. To o 18 324 439 zł więcej niż rok temu. Faktyczna kwota, która została zebrana podczas tegorocznego Finału, zostanie ogłoszona 31 marca.

W tym roku Orkiestra po raz pierwszy zagrała dla wszystkich – małych i dużych. Tematem tegorocznej zbiórki była walka z sepsą, na którą już teraz zebrano rekordową sumę pieniędzy. Kwota deklarowana to suma kwot szacunkowych od Sztabów, wyników zbiórek elektronicznych, zakończonych aukcji Allegro oraz darowizn, które przekazali partnerzy w momencie zakończenia Finału w studiu.

– Cudowny dzień nad całym naszym krajem, uśmiechniętym krajem uśmiechniętych ludzi. Odepchnęliśmy od siebie focha, byliśmy empatyczni, tuliliśmy się, dzieliliśmy uśmiechem, a na samym końcu powiedzieliśmy, że wstępnie na naszym koncie jest 154 mln 606 tys. 764 zł – mówi Jurek Owsiak.

Astronomiczne kwoty na Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców

Po raz kolejny darczyńcy Fundacji byli niezwykle hojni.

Krajowy Projekt Energetyczny – Odnawialne źródła energii wylicytował Złotą Kartę Telefoniczną z numerem 1 za 77 777 zł. Kartę przygotowała firma Play.

Złote Serduszko z numerem 1 po raz drugi z rzędu wylicytowała firma Bio-Gen Łódź za 888 888 zł.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dziękuje wszystkim Partnerom, Sponsorom i Darczyńcom 31. Finału.

Jurek Owsiak podczas Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców.

 

Fot. Damian Mękal