4 NIETRZEŹWYCH ZATRZYMANYCH W WEEKEND

Interwencje Na sygnale Najnowsze Podróże Wydarzenia Złotów

Policjanci w miniony weekend zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Dwójka z nich poruszała się rowerami, a dwóch kolejnych pojazdami mechanicznymi. Wszyscy odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu, dodatkowo jeden z zatrzymanych posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a wcześniej ukradł paliwo.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Pomimo wielu kampanii oraz nagłaśnianiu jakie konsekwencje grożą za jazdę pod wpływem alkoholu, w miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali czterech kierowców, którzy zdecydowali się kierować pomimo stanu nietrzeźwości.

W sobotnie popołudnie mundurowi z Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali dwóch kierujących rowerami, którzy znajdowali się stanie nietrzeźwości i podróżowali jednośladami.

Pierwszy jechał zygzakiem i niebezpiecznie zjeżdżał do środka jezdni. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości 55 latka, urządzenie do pomiaru wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Drugi, 45 letni rowerzysta, zatrzymany został dwie godziny później. Mężczyzna nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenie, gdyż w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Obaj odpowiedzą za popełnione wykroczenie za co grozi grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Trzeci nieodpowiedzialny kierowca minionego weekendu to 23-latek, który w stanie nietrzeźwości kierował motorowerem na drodze krajowej nr 11. Policjanci w trakcie kontroli stwierdzili również, że pojazd którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu.

Czwarty kierowca tym razem samochodu Seata Alhambra, zatrzymany został na terenie gminy Złotów. W momencie kontroli drogowej policjanci wyczuli od siedzącego za kierownicą, silną woń alkoholu z ust. 40-latek nie był w stanie logicznie się wysłowić. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Nie była to pierwsza jazda 40 latka pod wpływem alkoholu, gdyż posiadał już zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W trakcie kontroli okazało się również, że kierowca Seata, tego samego wieczoru na jednej ze złotowskich stacji paliw dokonał kradzieży oleju napędowego.

Obaj kierowcy muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami jakie za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje kodeks karny.

KPP Złotów