NA PROŚBĘ MIESZKAŃCÓW STANĘŁO LUSTRO DROGOWE. JEST BEZPIECZNIEJ

Interwencje Najnowsze Piła Wydarzenia
Przy Szkle Podstawowej nr 1 w Pile po wielu latach oczekiwania przez mieszkańców stanęło lustro drogowe. Stało się to możliwe, od kiedy Powiat Pilski 1 stycznia tego roku przejął zarząd nad drogami powiatowymi w mieście.
– Mieszkańcy od kilku lat zgłaszali potrzebę postawienia „lustra drogowego” w tym miejscu, które znacznie ułatwia widoczność kierowcom wyjeżdżającym ze szkoły i włączającym się do ruchu w ulicę Staromiejską. I to co było niemożliwe przez lata z powodzeniem funkcjonuje już od kilku tygodni. A wydatek to był koszt jedynie kilkuset złotych – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Wcześniej było to niemożliwe, bo drogami powiatowymi w Pile na podstawie porozumienia z 2007 r. zarządzała Gmina Piła. Ale w ubiegłym roku prezydent Piły wypowiedział porozumienie i drogi powiatowe wróciły pod zarząd Powiatu.
Efekt jest widoczny, ruszyła choćby przebudowa ul. Kamiennej w Pile, o który od lat także zabiegali mieszkańcy, na bieżąco realizowane są także naprawy dróg powiatowych w Pile, czy choćby takie „drobne” inwestycje jak lustro drogowe, znacznie jednak poprawiające bezpieczeństwo.
– Każdego dnia staram się wsłuchiwać w potrzeby mieszkańców. W sprawach, na które jako Powiat Pilski mamy bezpośredni i całkowity wpływ, z pewnością jesteśmy w stanie pomóc – dodaje starosta.
Starostwo Powiatowe w Pile