5-letnia Antosia marzy o super pompie – Medtronic 780G

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Tosia Bekierska ma 5 lat i od półtora roku cukrzycę typu 1. ? Jest rezolutną, rozgadaną dziewczynką. Uwielbia tańczyć, tworzyć prace plastyczne i bawić się z starszą siostrą Heleną. Zakup pompy to spełnienie bardzo prostych marzeń Antosi. Takich marzeń nie mają dzieci zdrowe ? mówią rodzice dziewczynki. Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniedzy na wymarzoną pompę insulinową dla Antosi. Aby to marzenie się spełniło potrzeba prawie 20 tysięcy złotych.

Od niedawna w Polsce jest dostępna nowa super pompa insulinowa Medtronic 780G. Jest ona bardzo zautomatyzowana, a co za tym idzie daje możliwość lepszego radzenie sobie z chorobą. Urządzenie ma zdolność utrzymywania cukru pod kontrolą, tak aby zapobiegać stanom hiper i hipoglikemii. Pompa przesyła także za pośrednictwem Internetu pomiary do opiekunów, co pozwala na szybką  interwencję w przypadku  niebezpiecznych dla życia i zdrowia odchyleń poziomu glukozy we krwi.

Tosia jest rezolutną, rozgadaną dziewczynką. Uwielbia tańczyć, tworzyć prace plastyczne i bawić się z starszą siostrą Heleną. Zakup pompy to spełnienie bardzo prostych marzeń Antosi. Takich marzeń nie mają dzieci zdrowe. Chciałaby przestać smucić się, że nie może zjeść tego co dzieci w przedszkolu; że musi poczekać pół godziny przed jedzeniem aż cukier spadnie; że nie może teraz się aktywnie bawić bo cukier jest za wysoki albo za niski; że trzeba wstać w nocy aby napić się soku, bo cukier spada. 

Zakup pompy to zapewnienie bezpieczniejszego i bardziej przewidywalnego dorastania naszej córki w grupie rówieśniczej w przedszkolu a potem w szkole. Chcemy, by miała ona szansę realizować swoje marzenia i rozwijać talenty. Nie chcemy jej skazywać na nauczanie w domu i izolację od grupy rówieśniczej.

Tak naprawdę jest to marzenie o lepszym jutrze dla całej naszej rodziny. My, rodzice chcielibyśmy zapewnić Antosi radosne i bezpieczne życie, a dla siebie marzymy o tym, aby się nareszcie wyspać i mieć dużo energii dla naszych aktywnych dzieci.

Antosi możesz pomóc pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/npue5d

Każda wpłacona na tej zbiórce złotówka przybliża nas do spełnienia marzeń Antosi i naszych.

Justyna i Szymon

(Red.)/zrzutka.pl