5 MĘŻCZYZN ODPOWIE ZA KRADZIEŻE Z WŁAMANIEM

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Pięciu sprawców zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Wyrzysku. Mężczyźni włamali się do dwóch garaży, skąd zabrali między innymi elektronarzędzia oraz zapasowe koła. Łączne straty oszacowane zostały na ponad 3 tysiące złotych. Mienie w całości zostało odzyskane przez policjantów.

Do włamań doszło w nocy z 11 na 12 grudnia. Z wnętrza dwóch garaży zniknęły m.in. elektronarzędzia oraz części samochodowe. Wartość przedmiotów została wyceniona na kwotę ponad 3 tysięcy złotych. Sprawą od razu zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Wyrzysku.

Zebrane przez funkcjonariuszy informacje pozwoliły ustalić i zatrzymać aż 5 mężczyzn w wieku od 18 do 23 lat. Sprawcy przyznali się do włamań. Mundurowi zabezpieczyli przedmioty, które pochodziły z kradzieży. Mienie w całości zostanie zwrócone właścicielom.

Mężczyźni odpowiedzą za dokonanie dwóch włamań, które popełnili wspólnie i w porozumieniu. Mogą to nie być jednak ostatnie zarzuty ponieważ ustalenia policjantów wskazują na udział mężczyzn w kolejnym przestępstwie. Na chwilę obecną sprawa w tym kierunku jest rozwojwa. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot

5 mężczyzn odpowie za kradzieże z włamaniem – Aktualności – KPP Piła (policja.gov.pl)