Pilska policja rozbiła gang narkotykowy. Zarzuty usłyszało ponad 60 osób

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia
-25 marca 2019 roku podczas powrotu do Piły mężczyźni zostali zatrzymani, a funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich 14 kilogramów narkotyków w postaci amfetaminy oraz 1000 tabletek ecstasy – przypomina st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pile.Policjanci powołani do zwalczania przestępczości narkotykowej oraz śledczy pilskiej jednostki ustalili, że nie był to jednorazowy incydent.-25-letni mieszkaniec gminy Ujście oraz 31-letni mieszkaniec gminy Kaczory zawiązali grupę przestępczą, w której uczestniczyło kolejnych 8 osób. Specjalizowała się ona w sprowadzaniu narkotyków z zagranicy i ich dystrybucją w Polsce – kontynuuje W. Zeszot. – Prowadzona sprawa okazała się bardzo rozwojowa. Łącznie zarzuty związane z posiadaniem narkotyków oraz ich udzielaniem usłyszało ponad 60 osób. Byli to mieszkańcy powiatu pilskiego, ale również wągrowieckiego, zielonogórskiego i chodzieskiego. Funkcjonariusze udowodnili ponad 100 czynów, których dopuściły się osoby związane z tą grupą.

Jak zaznacza oficer prasowy KPP w Pile, zebrany przez policjantów materiał wykazał również, że w okresie od 2018 do 2019 roku kierujący grupą nabyli i wprowadzili do obrotu ponad 60 kilogramów narkotyków w postaci amfetaminy, kokainy, marihuany oraz tabletek ecstasy. Ich czarnorynkowa wartość wyniosła ponad milion złotych.

W. Zeszot: -25-latek wspólnie ze swoim 31-letnim kolegą usłyszeli zarzuty kierowania grupą przestępczą, wewnątrzwspólnotowego nabywania narkotyków, wprowadzania do obrotu znacznych ich ilości, posiadania oraz udzielania tych środków innym osobom.

Za popełnione przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
(fot. archiwum KPP w Pile – 2019 rok)