Wielkopolscy terytorialsi pomagali wolontariuszom Szlachetnej Paczki

Najnowsze Regiony Wydarzenia
WIELKOPOLSKA. Szlachetna Paczka to jeden najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Polega na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, którzy pomagają rodzinom w potrzebie.
Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi,  a z kolei darczyńcy przygotowują odpowiednią pomoc. W tym roku do pomocy ponownie przyłączyli się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pomagali wolontariuszom w pakowaniu i dostarczaniu paczek do wskazanych rodzin w ramach „Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki”. W akcję zaangażowały się trzy bataliony wielkopolskiej brygady: 124 blp ze Śremu, 125 blp z Leszna oraz 151blp ze Skwierzyny.
Żołnierze dostarczyli do rodzin takie prezenty jak pralka czy lodówka.
-Pomaganie mamy we krwi. Zaangażowanie w Szlachetną Paczkę jest już dla nas tradycją. Prezenty, które zobowiązujemy się dostarczyć są bardzo praktyczne, ale mogą sporo ważyć. Dla nas – żołnierzy, to nie problem. Uśmiech tych rodzin jest bezcenny – tłumaczy st. szer. Marta Jakób ze 151 blp ze Skwierzyny.
-Nasz batalion również przyłączył się do pomocy Szlachetnej Paczce. Wśród nas są osoby i rodziny, które znalazły się w trudnym położeniu i które warto wesprzeć. Pomaganie to piękna sprawa – komentuje st. szer. Łukasz KIEŁBASIŃSKI ze 125 blp w Lesznie.
Szlachetna Paczka dociera do osób, którym z różnych przyczyn nie układa się, a także do osób samotnych i schorowanych.
Ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska
 Fot. 12 WBOT