63 poszukiwanych w rękach Policji. Poszli za kratki..

Na sygnale Najnowsze Piła
PIŁA. Podczas minionych wakacji  policjanci Wydziału Kryminalnego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Pile zatrzymali łącznie 63 osoby  poszukiwane od kilku miesięcy, a nawet kilkunastu lat. Złapano je na terenie Wielkopolski, Niemiec i Holandii. Aż dziesięć  z nich poszukiwanych było listami gończymi, a dwie  Europejskim Nakazem Aresztowania. Teraz najbliższe lata spędzą za więziennymi kratami.

Mieszkańcy powiatu pilskiego poszukiwani byli od kilku miesięcy, a nawet od kilkunastu lat przez Sądy i Prokuratury na terenie całego kraju, między innymi za  kradzieże z włamaniem, rozboje, znęcania, przestępstwa narkotykowe, oszustwa oraz pobicia.

Pilscy kryminalni wykonywali intensywne czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanych mieszkańców powiatu pilskiego. Zajmujący się sprawami funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że poszukiwani mogą ukrywać się w konkretnych miejscach na terenie województwa wielkopolskiego, ale również za granicą.

Zdecydowane działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania w okresie wakacji 63 poszukiwanych osób, które ukrywały się w domach, pomieszczeniach gospodarczych, meblach, w lesie, czy u sąsiadów. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Kryminalni wykonywali również intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania mieszkańców powiatu pilskiego.

W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że dwóch poszukiwanych ukrywa się na terenie Niemiec i Holandii. W tym zakresie pilscy policjanci podjęli współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Współpraca przyniosła efekty. Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie Niemiec i Holandii, przekonwojowani do Polski i osadzeni  w aresztach śledczych.

Zatrzymane osoby, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 19 do 63 lat. Wśród nich była kobieta.

Policja informuje, że istnieje strona internetowa http://poszukiwani.policja.pl/ na której umieszczone są wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi. W przypadku posiadania informacji można zgłosić anonimowo ten fakt poprzez powyższą stronę lub pod numerem 997 Dyżurnemu najbliższej jednostki Policji.

 (WM)
 KPP Piła